Wiadomości

  • 5 lutego 2022
  • wyświetleń: 996

Można oddać głos na Regionalną Olimpiadę o Zdrowiu Psychicznym

Uczestnicy - młodzież ze szkół średnich dowiadują się m.in., gdzie szukać wsparcia oraz że nie jest to powód do wstydu. Regionalną Olimpiadą o Zdrowiu Psychicznym od 10 lat współorganizuje powiat bielski. Na projekty, realizowane przez samorządy z całego kraju czytelnicy Rynku Zdrowia i PoraluSamorządowego.pl mogą głosować do 14 lutego (do godz. 12.00).

Można oddać głos na Regionalną Olimpiadą o Zdrowiu Psychicznym
Można oddać głos na Regionalną Olimpiadę o Zdrowiu Psychicznym · fot. Powiat bielski


- Poruszamy tematy, o których uczniowie nie usłyszą na lekcji biologii w szkole, więc wymaga to trochę wysiłku. Pomimo tego liczba uczestników olimpiady z roku na rok jest większa- mówi Lucyna Majewska, naczelnik wydziału zdrowia bielskiego starostwa. Przez ostatnie 10 lat wzięło w niej udział ok. 4 tysiące młodych ludzi. Łatwo nie jest, bo o poziom i merytorykę dba wydział nauk o zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Niestety, pandemia Covid-19 uwypukliła problemy psychiczne, także u młodzieży. Co roku mamy inny temat na olimpiadzie, ale zawsze mówimy o zdrowiu psychicznym. Największym sukcesem jest chyba to, że uczniowie wiedzą potem gdzie zwrócić się o wsparcie, kogo poprosić o pomoc, czy nawet jak samemu wesprzeć swoich kolegów czy rodziców - mówi Lucyna Majewska.

Coroczne zmagania mają wymiar subregionalny. Do współorganizacji starostwu udało się namówić sąsiednie samorządy: powiat cieszyński i powiat żywiecki, a w końcu miasto Bielsko-Biała.

- Jeśli uważacie, że warto kontynuować tę pracę, prosimy o głos. Można to zrobić wchodząc na stronę internetową PortaluSamorządowego.pl - zachęca Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.