Wiadomości

  • 4 lutego 2022
  • 7 lutego 2022
  • wyświetleń: 4151

Tego nikt się nie spodziewał! Cypisek otrzyma kompleksową pomoc WOŚP!

"Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" - rzec by można kontynuując kontrowersyjną sytuację, która miała miejsce w Schronisku Klimczok podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pomoc Szymonowi vel Cypiskowi, którego w leczeniu i diagnostyce wpierają liczni mieszkańcy regionu - w tym czechowiczanin Michał Janik - postanowił zaangażować się Jurek Owsiak.

Udało się! 10 tysięcy złotych trafi na leczenie i diagnostykę Cypiska
Tego nikt się nie spodziewał! Cypisek otrzyma kompleksową pomoc WOŚP! · fot. Michał Janik


Sytuacja, która miała miejsce na Klimczoku, a która wzbudziła wiele kontrowersji, ma swoją pozytywną kontynuację. Chodzi o rzekome wyproszenie ze Schroniska Klimczok chłopca, który kwestował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co prawda pracownicy schroniska zdecydowanie odrzucają te informacje - o czym pisał portal bielsko.info w tym artykule - to jednak niejako poprzez to wydarzenie, o młodym wolontariuszu stało się głośno.

Jak się okazało, chłopiec brał udział także w akcji #KlimczokdlaCypiska. Przez cały styczeń trwało "Wyzwanie na Klimczok". W tym roku w akcji brał udział czechowiczanin Michał Janik z projektu "Na szczytach marzeń", który postanowił zadedykować swoje codzienne wejścia na najwyższy szczyt Bielska-Białej małemu Szymonowi. To 11-letni chłopiec z niepełnosprawnością intelektualną o wielkim serduszku i niesamowitej empatii.

Po niedzielnych wydarzeniach o potrzebie pomocy Szymonowi vel Cypiskowi dowiedział się Jurek Owsiak.

- Pan Owsiak zadzwonił do mnie, i spytał, jak można pomóc, i czy taką pomoc przyjmiemy. Oczywiście zgodziliśmy się! Dzięki pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Szymon otrzyma kompletną diagnostykę i opiekę w Warszawie. Doprawdy, nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Przeszło to nasze oczekiwania. Dlatego bardzo dziękuję przede wszystkim Michałowi Janikowi, który w ramach "Wyzwania na Klimczok" zainicjował akcję #KlimczokDlaCypiska i wszystkim ludziom, którzy poszli za nim w góry. Dobro wraca. Do nas wróciło - powiedziała naszemu portalowi pani Joanna, mama Szymona.

Loading...

raz / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.