Wiadomości

  • 8 lutego 2022
  • 12 lutego 2022
  • wyświetleń: 1318

Do potrzebujących z terenu gminy trafiło 1500 paczek żywnościowych

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach podsumował realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. W sumie do potrzebujących z naszej gminy od grudnia 2020 roku do października ubiegłego roku trafiło 14,7662 ton żywności w postaci 1 500 paczek żywnościowych.

Do potrzebujących z terenu gminy trafiło 1500 paczek żywnościowych
Do potrzebujących z terenu gminy trafiło 1500 paczek żywnościowych · fot. OPS Czechowice-Dziedzice


Program był realizowany we współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności w Chorzowie. Jego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwo w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie grudzień 2020 - październik 2021.

- Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, mus jabłkowy, powidła śliwkowe, fasolka po bretońsku), skrobiowe (makaron jajeczny, płatki owsiane, ryż biały, kasza jęczmienna, herbatniki maślane, kawa zbożowa rozpuszczalna), mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający), mięsne (szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, szynka wieprzowa mielona, filet z makreli w oleju), cukier (cukier biały, miód wielo kwiatowy),
tłuszcze (olej rzepakowy)
- wylicza OPS Czechowice-Dziedzice.

Jak poinformował czechowicki Ośrodek Pomocy Społecznej, pomoc żywnościowa trafiła do 300 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. Wydano im 14,7662 ton żywności w postaci 1 500 paczek żywnościowych.

W ramach działań towarzyszących POPŻ Podprogram 2020 dla osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono warsztaty edukacyjne o tematyce kulinarnej w ramach, których odbyły się 3 spotkania dla 10 uczestników oraz inne działania aktywizujące - 1 spotkanie dla 10 uczestników.

mp / czecho.pl

źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.