Wiadomości

  • 8 lutego 2022
  • wyświetleń: 7213

Komendant czechowickiego komisariatu przeszedł na emeryturę

Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej uroczyście pożegnało dotychczasowego szefa Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach mł. insp. Mariusza Mrożka, który po 30 latach służby odchodzi na zasłużoną emeryturę. Poinformowano także, kto od 8 lutego będzie pełnił obowiązki komendanta czechowickiej jednostki.

Komendant czechowickiego komisariatu przeszedł na emeryturę
Komendant czechowickiego komisariatu przeszedł na emeryturę · fot. KMP Bielsko-Biała


Spotkanie, w trakcie którego Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk wraz z zastępcą mł. insp. Grzegorzem Jakubcem uroczyście pożegnali policyjnego emeryta, odbyło się w bielskiej komendzie. Z powodu obowiązujących rygorów sanitarnych uroczystość miała skromniejszy przebieg.

Mł. insp. Mariusz Mrożek od początku pełnienia służby związany jest z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej. W latach 2000-2016 pracował w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W sierpniu 2016 roku awansował na Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Kobiernicach, a rok później został Komendantem Komisariatu Policji w Jasienicy. W maju 2020 roku objął stanowisko szefa Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Jak podkreśla KMP w Bielsku-Białej, "swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielił się z młodymi, policyjnymi adeptami".

Komendant czechowickiego komisariatu przeszedł na emeryturę
Komendant czechowickiego komisariatu przeszedł na emeryturę · fot. KMP Bielsko-Biała


- Szef bielskiego garnizonu insp. Krzysztof Herzyk wraz z zastępcą mł.insp. Grzegorzem Jakubcem podziękowali mł.insp. Mariuszowi Mrożkowi za wzorową, sumienną i pełną zaangażowania służbę. Oprócz ciepłych słów i zapewnienia o pamięci policjant usłyszał również życzenia zdrowia i realizacji wszystkich planów i zamierzeń, na które do tej pory zabrakło mu czasu - informują mundurowi z Bielska-Białej.

Wczoraj komendant miejski policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk oficjalnie przekazał informacje dotyczące zmian kadrowych m.in. w czechowickim komisariacie. Z dniem 8 lutego powierzył pełnienie obowiązków komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach podinsp. Elżbiecie Pacholskiej, dotychczasowemu zastępcy komendanta. Z kolei nowym zastępcą komendanta został nadkom. Przemysław Żurat, dotychczasowy naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Ponadto od dnia 10 lutego 2022 roku ze stanowiska Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji odchodzi kom. Krzysztof Stankiewicz, który dalszą służbę kontynuować będzie na stanowisku Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Komisarz Stankiewicz od początku swojej służby związany był z tut. Komendą Policji, gdzie od września 2017 roku był szefem bielskiej drogówki.

10 lutego pełnienie obowiązków służbowych naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przejmie asp. sztab. Arkadiuszowi Mroczko - dotychczasowy zastępca naczelnika bielskiej drogówki.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.