Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2022
  • 13 lutego 2022
  • wyświetleń: 7333

Króliczek wyrzucony w sklepowej torbie pod blokowy śmietnik

Ktoś wyrzucił małego królika w sklepowej torbie pod blokowy śmietnik. Do takiej sytuacji doszło w środę, 9 lutego przy ulicy Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Wyrzucił króliczka w sklepowej torbie pod blokowy śmietnik
Króliczek wyrzucony w sklepowej torbie pod blokowy śmietnik · fot. Mam kota na punkcie psa


O sytuacji poinformowała czechowicka fundacja "Mam kota na punkcie psa" w mediach społecznościowych. Jak zauważa organizacja, zwierzę zostało pozostawione "bez wody i zapewnienia ochrony przed zimnem i potencjalnymi opadami".

Wyrzucił króliczka w sklepowej torbie pod blokowy śmietnik
Króliczek wyrzucony w sklepowej torbie pod blokowy śmietnik · fot. Mam kota na punkcie psa


- Przerażony i zziębnięty siedział w torbie całą noc. Na razie nie znamy stanu jego zdrowia. Dzięki psu, który wyczuł króliczka został on zgłoszony do nas i jest zabezpieczony przez opiekunkę psa. Królik trafi pod naszą opiekę - poinformowała fundacja. - Mamy pewne podejrzenia co do sprawcy, zgłosiliśmy też sprawę do Urzędu Miejskiego i zostały już podjęte działania w tym kierunku. Na razie tyle możemy napisać - dodała organizacja w mediach społecznościowych.

W czwartkowy wieczór "Mam kota na punkcie psa" opublikowała na swoim koncie na Facebooku kolejne informacje w tej sprawie. - Jesteśmy po wizycie u specjalisty od gryzoni i wstępnie zostało ustalone, iż na 95 % ma złamany rdzeń kręgowy i jednoznaczny brak czucia w tylnych łapkach. Złamanie nastąpiło w sposób gwałtowny i mechaniczny. Jutro (piątek - przyp. czecho.pl) pojedzie pod opiekę Okna Życia dla gryzoni i królików, gdzie będzie dalej diagnozowana. Trzeba się liczyć z tym, iż ze względu na obrażenie może być poddana eutanazji - czytamy we wpisie organizacji.

Loading...


- Wyrzucenie królika ze złamanym kręgosłupem to coś więcej niż wyrzucenie zdrowego. Przerażone cierpiące ufne zwierzę zostawione w torbie w zimie w nocy przy śmietniku jest czymś więcej niż formą znęcania jakim jest porzucenie zwierzęcia. Trudno znaleźć dość mocnego określenia dla tej sytuacji. Dlatego, jeżeli Ktoś może pomóc w ustaleniu sprawcy to prosimy o kontakt z nami. Na razie króliczkowa dostała środki przeciwbólowe i zajęła się konsumpcją pod troskliwym okiem Marioli - podsumowała czechowicka fundacja.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.