Wiadomości

  • 11 lutego 2022
  • wyświetleń: 903

Może być ślisko. IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dróg i chodników dla całego województwa śląskiego.

zima, oblodzenie, gołoledź, mróz
Może być ślisko. IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników · fot. pless.pl


- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C - informuje Bartłomiej Pietras, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem dla miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego obowiązuje od godziny 20.00 w piątek, 11 lutego do godziny 8.00 w sobotę, 12 lutego.

IMG-PIB wydało także ostrzeżenie przed oblodzeniem dla pozostałej części województwa śląskiego - obowiązuje ono od godziny 23.00 w piątek, 11 lutego. Komunikat brzmi: "Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C".

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.