Wiadomości

  • 12 lutego 2022
  • 13 lutego 2022
  • wyświetleń: 5064

[FOTO] Dzikie wysypiska śmieci w lesie i swastyka na drzewie

Do redakcji portalu czecho.pl trafił list zaniepokojonego mieszkańca Ligoty, który jest zbulwersowany powstawaniem dzikich wysypisk w lesie w rejonie Miliardowic oraz Zabrzega. Jak zauważył nasz czytelnik są one pozostawione najpewniej po swoistego rodzaju "leśnych imprezach alkoholowych".

Śmieci w lesie czarnoleskim - 11.02.2022 · fot. Nadesłane przez czytelnika


- Spacerując po urokliwym lesie w rejonie Zabrzega i Ligoty (Miliardowice), można nie tylko delektować się pięknem przyrody. Od dłuższego czasu można natknąć się na różnego rodzaju dzikie wysypiska śmieci, pozostawione najpewniej po swoistego rodzaju "leśnych imprezach alkoholowych" zwłaszcza w rejonie ulic Zakątek i Pod lasem w Ligocie. Wiedzie tam też chodniczek z ul. Pod lasem do stacji PKP Zabrzeg, gdzie idąc np. na pociąg czy jadąc rowerem można spotkać mnóstwo porozrzucanych butelek po różnego rodzaju alkoholach - poinformował nas czytelnik, podpisując się jako "Mieszkaniec Ligoty".

- Las to nie jest miejsce na imprezy - to miejsce ciszy, wszak my - ludzie jesteśmy tam gośćmi i powinniśmy uszanować ciszę i urok tego typu miejsc, a nie zaśmiecać je. Szkoda tylko, że wielu ludzi nie wie o tym, co jest wręcz bulwersujące. Nie potrafią zabrać ze sobą swoich własnych śmieci. To nie pierwszy przypadek tego typu zachowań w tym rejonie. Warto zauważyć, że na jednym z drzew, ktoś namalował swastykę, co dodatkowo bulwersuje i przeraża - oby to był zwykły wybryk huligański, a nie świadectwo neonazistów, o których leśnej imprezie w okolicach Wodzisławia Śląskiego wielu z nas słyszało - podkreślił.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.