Wiadomości

  • 17 lutego 2022
  • wyświetleń: 4439

Można przekazać 1% swojego podatku Szpitalowi Pediatrycznemu

Ponad 110 tys. zł na dofinansowanie zakupu sprzętu i aparatury medycznej dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. To podsumowanie tylko minionego roku przez fundację "Razem dla dzieci", która powstała by wspierać naszą placówkę. Są to środki również z odpisu 1 proc. podatku. Każdy w ten sposób może wspomóc bielski szpital. Jest to bardzo proste! Wystarczy wypełniając PIT-a wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS fundacji - KRS 0000501927.

Można przekazać 1% swojego podatku Szpitalowi Pediatrycznemu
Można przekazać 1% swojego podatku Szpitalowi Pediatrycznemu · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Jak mówi prezes Fundacji na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej "Razem dla dzieci" Teresa Zejma, środki z 1 proc. , to ogromne wsparcie. Dowód? W poprzednim roku na konto fundacji spłynęło z tego tytułu prawie 37,5 tys. zł! - To dla nas już znacząca kwota. Dla porównania powiem, że rok temu było to ponad 26 tys., a w 2019 r.- nieco ponad 11 tys. zł. Świadczy to o tym, że chętnie dajemy 1 proc. na swój region, na coś co dobrze działa. Chyba nie ma osoby wśród nas, która by nie miała dziecka, wnuka, czy prawnuka w tym szpitalu - podkreśla i przypomina, że fundację powołano właśnie w tym celu.

- Nasi mali mieszkańcy powinni mieć opiekę medyczną na najwyższym poziomie i dobrze, by nie musieli jej szukać gdzieś daleko. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, to jedyna taka placówka na południu województwa śląskiego - do wsparcia zachęca starosta bielski Andrzej Płonka.

Ile środków z odpisu 1 proc. trafia do bielskiego "pediatryka" ? - Bez obaw, każda złotówka. Zarząd fundacji pracuje społecznie. W zasadzie nie ponosimy kosztów biurowych, bo dzięki uprzejmości starosty Płonki obsługuje nas w tym bielskie starostwo. Jedyny koszt, to 30 zł miesięcznie za prowadzenie konta bankowego - mówi prezes "Razem dla dzieci" Teresa Zejma.

W zeszłym roku dzięki fundacji do szpitala przy ul. Sobieskiego trafiły: urządzenie do ultrasonografii małoobrazkowej USG, z którego korzysta pracownia diagnostyki obrazowej, holter ciśnieniowy dla poradni kardiologicznej, wirówka laboratoryjna z wyposażeniem dla laboratorium, płuczka-dezynfekator z wyposażeniem dla oddziału pediatrycznego oraz wózek anestezjologiczny na potrzeby bloku operacyjnego. 
Jeśli rozliczając się z fiskusem z 2021 rok nie przekażemy 1 proc. odpisu naszego podatku, środki te wpłyną do budżetu państwa.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.