Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2022
  • wyświetleń: 10157

GOPR razem z czechowicką firmą stworzył przyczepę ratowniczą

Z roku na rok zwiększa się liczba wypadków rowerzystów w Beskidach. Dlatego też Grupa Beskidzka GOPR, razem z firmą Carlex Design Europe z Czechowic-Dziedzic, stworzył przyczepę ratowniczą spełniającą wszystkie potrzeby i wymagania ratowników. Wspólne konsultacje i testy trwały blisko 2 lata.

Nowa przyczepa ratownicza Grupy Beskidziej GOPR · fot. Carlex Design Europe


- Górska turystyka rowerowa w Beskidach rozwija się bardzo dynamicznie. Od ponad 3 lat obserwujemy znaczny wzrost ruchu rowerowego na szlakach i zorganizowanych górskich ścieżkach rowerowych, co bezpośrednio przekłada się na liczbę wypadków. W 2017 roku ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR udzielili pomocy 28 rowerzystom, w minionym 2021 roku, wyjeżdżali do wypadków rowerowych aż 176 razy! - informują ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

Dlatego, mając na uwadze dobro poszkodowanych, a także ich komfort podczas transportu w terenie górskim, goprowcy z naszego regionu nawiązali współpracę z firmą Carlex Design Europe z Czechowic-Dziedzic, która zaprojektowała, wykonała i przekazała bezpłatnie przyczepę ratowniczą spełniającą wszystkie potrzeby i wymagania ratowników. Wspólne konsultacje i testy trwały blisko 2 lata.

mp / czecho.pl

źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.