Wiadomości

  • 18 lutego 2022
  • wyświetleń: 3162

Beniamin skończył roczek. Chłopiec walczy o każdy oddech, trwa zbiórka

W czwartek, 17 lutego 12 miesięcy skończył mały Beniamin z Czechowic-Dziedzic, który zmaga się z ciężką zamartwicą urodzeniową, przetok tchawiczno-przełykową oraz przewlekłą niewydolnością oddechową. Na portalu SiePomaga.pl nadal trwa zbiórka na rzecz chłopca.

Beniamin skończył roczek. Chłopiec walczy o każdy oddech, trwa zbiórka
Beniamin skończył roczek. Chłopiec walczy o każdy oddech, trwa zbiórka · fot. SiePomaga.pl


O małym Beniaminie z Czechowic-Dziedzic portal czecho.pl pisał 17 stycznia w tym artykule. Chłopiec przyszedł na świat z przetoką przełykowo-tchawiczą i licznymi wadami genetycznymi. Już w pierwszej dobie życia został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie natychmiast przeszedł operację rozdzielenia przełyku i tchawicy. Przez kilka tygodni przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej. Niestety po krótkim czasie okazało się, że ten zabieg nie był jego ostatnim.- Opieka nad Beniaminem to dla nas poważne wyzwanie - również finansowe, bo pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji czy zakupu środków medycznych rosną w zastraszającym tempie. Nie wiemy dokładnie na jakie kwoty musimy się przygotować, bo choroby Beniamina mogą nas znowu zaskoczyć, a w tym momencie chcemy być przygotowani na każdą ewentualność. Potrzebujemy Waszej pomocy! Przekazane wsparcie pozwoli nam zapewnić synkowi niezbędną opiekę specjalistów oraz możliwość zdobywania sprawności, która została bardzo ograniczona przez powikłania oraz przedłużające się śpiączki farmakologiczne po wykonanych operacjach - piszą rodzice małego czechowiczanina na stronie zbiórki na rzecz chłopca na portalu SiePomaga.pl.

Jak dodają, obecnie najważniejsze jest dla nich ustabilizowanie oddechu, pozbycie się rurki oraz usunięcie żywienia pozajelitowego. - Wszystko to brzmi jak plan, ale choroby synka nauczyły nas, że niczego nie możemy brać za pewnik. Każdego dnia zaczynamy z nową nadzieją na to, że cierpienie Beniamina się skończy i będzie miał szansę na chwilę beztroskiego dzieciństwa... - podkreślają.

Zbiórka na rzecz małego Beniamina z Czechowic-Dziedzic dostępna jest tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.