czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 października 2007
  • wyświetleń: 1671

Ile głosów można zdobyć w gminie?

Plakaty już wiszą, ulotki dopiero będą - zaczyna się przedwyborcza gorączka. Politycy walczą o nasze głosy. Pytanie: ile tak naprawdę mogą ich otrzymać?

Niezbyt wielka powierzchnią gmina Czechowice-Dziedzice ma sporą ilość potencjalnych wyborców. Gdyby wszyscy zdecydowali się 21 października pójść do urny to zostanie oddanych 34 454 głosów. To bardzo wysoka liczba, to więcej niż 1/4 uprawnionych w całym powiecie bielskim!

W sąsiadującej z Czechowicami Bestwinie oddać głos może 8326 osób. Czy jednak czechowiczanie przekują te liczby na swoich faworytów? Tym bardziej, że aby wypromować daną postać i przekazać jej mandat wystarczy kilka tysięcy głosów. To niewiele patrząc na siłę przekazu mediów i domów, które można odwiedzić "od drzwi do drzwi" (nie tylko pozostawiając w skrzynkach ulotki).

Kandydatów, póki co, podziwiać możemy tylko na wyborczych plakatach, często na zdjęciach sprzed kilku lat. Niewielu jednak decyduje się na szerszą prezentacje, nie mówiąc już o spotkaniach z wyborcami. W piątek nadzieję na takie spotkanie stworzył Donald Tusk ... startujący w Warszawie. Teraz jednak przyjazd ze względu na debaty w telewizji stanął pod wielkim znakiem zapytania.

smm / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.