Wiadomości

  • 24 lutego 2022
  • 27 lutego 2022
  • wyświetleń: 2741

[WIDEO] "Solidemo dla Ukrainy". Wiec wsparcia na placu Chrobrego

Wczoraj wieczorem na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbył się wiec "Solidemo dla Ukrainy". Jego uczestnicy wyrazili wsparcie dla naszego wschodniego sąsiada. Wzięli w niej udział także Ukraińcy mieszkający w naszym regionie.- Dziś w nocy putin napadł na ludność cywilną Ukrainy. Dziś nie jesteśmy w stanie myśleć o niczym innym. Nasi sąsiedzi są ogromnym niebezpieczeństwie. U naszych sąsiadów wybuchła wojna! Spotkajmy się dziś na Pigalu, żeby okazać im swoje wsparcie. Spotkajmy się w geście solidarności. Przynieśmy świece, flagi i inne żółto-niebieskie elementy. Nie jesteś sama Ukraino! - pisali organizatorzy wydarzenia (pisownia oryginalna).

Ukraina została zaatakowana przez Rosję po rozkazie prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina. Jak poinformował sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych, dzisiaj o godzinie 5.40 wojska rosyjskie zaatakowały infrastrukturę wojskową i lotniska w kilku ukraińskich miastach, w tym główny port lotniczy Ukrainy - Boryspol. Ostrzał artyleryjski trwa na terytorium i miejscowościach Ukrainy wzdłuż granicy państwowej z Rosją i Białorusią. Pod ostrzałem znalazł się także Berdiańsk, miasto partnerskie Bielska-Białej znajdujące się nad Morzem Azowskim - to południowo wschodnia część Ukrainy. Więcej o tym portal bielsko.info pisze tutaj.

Loading...

ab, mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.