Wiadomości

  • 26 lutego 2022
  • 28 lutego 2022
  • wyświetleń: 3515

[WIDEO] Błatnia Challenge - wspólnie dla Kajetanka!

W niedzielę, 27 lutego o godzinie 10.00 ruszyła akcja pod hasłem #WspólnieDlaKajetanka. Idąc na Błatnią, można było wspomóc Kajtka z Jaworza, w walce z okrutną genetyczną chorobą. Szczyt zdobywała m.in. trójka chłopców, w tym Cypisek, dla którego w styczniu prowadzona była akcja "Klimczok dla Cypiska".Trójka bardzo młodych ludzi - Cypisek, Dominik i Kubuś zainicjowali akcję pod hasłem #WspólnieDlaKajetanka. Chłopcy razem wyruszyli w góry w wyzwaniu Błatnia Challenge, by wspomóc młodszego kolegę - Kajtusia z Jaworza w walce z chorobą. Kibicowali i towarzyszyli im w wędrówce ludzie związani z inicjatywą "Na szczytach marzeń" Michała Janika z Czechowic-Dziedzic.

Warto przypomnieć akcję Michała Janika, który brał udział w styczniowym "Wyzwaniu na Klimczok". Czechowiczanin postanowił zadedykować swoje codzienne wejścia na najwyższy szczyt Bielska-Białej małemu Szymonowi zwanemu Cypiskiem. To 11-letni chłopiec z niepełnosprawnością intelektualną o wielkim sercu i empatii. 30 stycznia odbyła się specjalna akcja "Klimczok dla Cypiska", w której osobiście wziął udział chłopiec. Wówczas w wejściu na szczyt wzięło udział sto osób. Dzięki akcji zebrano pieniądze na diagnostykę i leczenie Szymonka. Teraz Cypisek sam chciał pomóc i wyruszył na Błatnią dla Kajtka.

Loading...


Kim jest mały wojownik Kajtek?kajtek z Jaworza, canavan
Kajtuś z Jaworza cierpi na chorobę Canavan · fot. siepomaga.pl


W lutym 2020 roku rodzice Kajetana Maciejowskiego usłyszeli druzgocącą diagnozę: u Kajtusia stwierdzono chorobę genetyczną CANAVAN, na którą zapada jedno na milion dzieci... Canavan to ultrarzadkie, postępujące, metaboliczne zaburzenie genetyczne, które prowadzi do zaniku istoty białej i szarej w mózgu, a w konsekwencji do neurodegeneracji mózgu.

Kajtuś ma już 3 latka, a wciąż większość czynności jest poza jego zasięgiem - nie trzyma samodzielnie główki, nie jest w stanie się obracać, nie chwyta przedmiotów. Raczkowanie pozostaje wyłącznie w sferze marzeń. Cały rozwój stoi pod znakiem zapytania.

Początkiem roku udało się zebrać prawie 5 milionów złotych na terapię genową w Dayton Children's Hospital w Stanach Zjednoczonych. Teraz Kajtek wymaga dalszej hospitalizacji w USA oraz intensywnej rehabilitacji.

Zbiórka na rzecz chłopca prowadzona jest w serwisie siepomaga.pl:Grupa dedykowana pomocy Kajtkowi: https://www.facebook.com/groups/1590030547805880/

Błatnia Challenge dla Kajtka

ar, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.