Wiadomości

  • 28 lutego 2022
  • wyświetleń: 2178

[WIDEO] Jednostki OSP gotowe na przyjęcie uchodźców z Ukrainy

Pierwsze jednostki OSP z terenu gminy Czechowic-Dziedzice są już gotowe na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Strażacy ochotnicy włączają się także w pomoc swoim kolegom zza wschodniej granicy, przekazując im potrzebny sprzęt.

Loading...


O przygotowaniu 18 miejsc dla uchodźców poinformowała w niedzielę OSP Czechowice. Druhowie z jednostki z ulicy Barlickiego zwrócili się także do czechowiczan z prośbą o dalsze wsparcie dla potrzebujących. M.in. wczoraj na Facebooku pojawił się apel o przekazywanie żywności, ale także o potrzebnego sprzętu, takiego jak pralka oraz telewizor.

Loading...


Także zarząd OSP Lipowiec podjął uchwałę o udostępnieniu mniejszej sali szkoleniowej z kuchnią oraz węzłem sanitarnym dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Wczoraj pojawił się także apel do mieszkańców w sprawie pomocy druhom z Lipowca w dostosowaniu pomieszczeń. - Drodzy mieszkańcy potrzebujemy Waszej pomocy. Musimy dostosować jedną kabinę z WC na kabinę prysznicową. Potrzebujemy podgrzewacza do wody oraz rzeczy potrzebnych do przeróbki oraz osób które w krótkim czasie mogły by to zrealizować - poinformowano na Facebooku jednostki.

Loading...


Warto dodać, że jednostki OSP z terenu naszej gminy zorganizowały także zbiórki potrzebnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Piszemy o tym tutaj.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.