czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 października 2007
  • wyświetleń: 1398

Apel Komendanta Policji do włodarzy

Pomoc w zakupie słupów potrzebnych do montażu fotoradarów, stworzenie mapy zagrożeń drogowych powiatu bielskiego oraz znalezienie terenu, na którym można by umieścić wagę ważącą tonaż samochodów ciężarowych jeżdżących po drogach powiatu - to tematy omawiane przez Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej Krzysztofa Mancewicza podczas odbywającego się w dniu 3 października br. w Czechowicach-Dziedzicach Konwentu Burmistrzów i Wójtów Powiatu Bielskiego.

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej, korzystając z okazji, zgromadzenia się wszystkich włodarzy powiatu bielskiego na konwencie w Czechowicach-Dziedzicach, zaapelował o rozważenie możliwości pomocy finansowej dla Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji.

Po pierwsze komendant K. Mancewicz zwrócił się o dofinansowanie zakupu słupów, na których umieszczone byłyby radary. - Obecnie na terenie powiatu mamy trzy takie słupy, chcielibyśmy, by tych słupów było o 4 więcej. Koszt instalacji takiego słupa to ponad 21 tysięcy złotych. Apeluję do Państwa, by wasze samorządy przeanalizowały możliwość dofinansowania zakupu takich słupów. Gdyby samorządy wykonały gest i przeznaczyły środki finansowe ze swych budżetów, resztę potrzebnych funduszy udałoby się pozyskać z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Drugą propozycją komendanta było stworzenie mapy zagrożeń drogowych. Mapa zagrożeń mówi o indywidualnym ryzyku uczestników ruchu drogowego, określanym dla wybranych odcinków dróg na podstawie statystycznego współczynnika wypadków.

Trzecia propozycja dotyczyła możliwości zamontowania w powiecie, wagi ważącej samochody ciężarowe. - Potrzebny jest plac spełniający kryteria, które pozwoliłby zamontować wagę. Samą wagę możemy pozyskać z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Waga taka powinna się znaleźć w pobliżu dróg powiatowych. Jestem pewny, że gdyby kilka razy ukarać wysokimi karami niestosujących się do przepisów przewoźników, po naszych drogach jeździłoby mniej samochodów przekraczających dozwolony tonaż.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.