Wiadomości

  • 28 lutego 2022
  • wyświetleń: 1329

Bezpłatne podróże dla obywateli Ukrainy pociągami Kolei Śląskich

Od soboty, 26 lutego obywatele Ukrainy mogą nieodpłatnie korzystać z przejazdów pociągami Kolei Śląskich. Podróż może się odbywać na podstawie paszportu lub dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.

Dzień Bez Samochodu - w pociągach KŚ można otrzymać gadżety
Bezpłatne podróże dla obywateli Ukrainy pociągami Kolei Śląskich · fot. Koleje Śląskie


Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy to wspólna inicjatywa marszałka województwa śląskiego - Jakuba Chełstowskiego i zarządu Kolei Śląskich. - Kolejarze doskonale rozumieją swoją misję społeczną. Wierzymy, że bezpłatne przejazdy pomogą Ukraińcom, którzy uciekają przed wojną na teren województwa śląskiego, w szybszym odnalezieniu się w nowej rzeczywistości - mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Wcześniej nieodpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy wprowadziła spółka PKP Intercity. Od 26 lutego, obywatele Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej mogą nieodpłatnie korzystać z przejazdów w drugiej klasie pociągami PKP Intercity kategorii ekonomicznych TLK i IC na terenie Polski z uwzględnieniem przesiadek na kolejne połączenia krajowe przewoźnika wskazanych kategorii.

mp / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj