Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2022
  • wyświetleń: 2720

Strażacy z terenu gminy przekazali sprzęt swoim kolegom z Ukrainy

Jednostki OSP z terenu gminy Czechowice-Dziedzice przekazały swój sprzęt dla strażaków z Ukrainy. To odpowiedź na apel komendanta głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka. Dzisiaj zbiórkę podsumowała KM PSP w Bielsku-Białej.

Sprzęt przekazany strażakom z Ukrainy przez OSP Dziedzice
Sprzęt przekazany strażakom z Ukrainy przez OSP Dziedzice · fot. OSP Dziedzice


Sprzęt swoim kolegom z Ukraińskiej Straży Pożarnej przekazali druhowie z jednostek OSP Dziedzice, OSP Bronów, OSP Ligota oraz OSP Zabrzeg.

Loading...


Loading...


Loading...


Dzisiaj zbiórkę sprzętu z jednostek z Bielska-Białej i powiatu bielskiego podsumowała Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej. - W odpowiedzi na apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dotyczący zbiórki sprzętu dla strażaków z Ukrainy, którzy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj, strażakom z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej wraz z jednostkami OSP z terenu miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego udało się zebrać m.in. 150 sztuk odzieży specjalnej typu "NOMEX", 190 hełmów strażackich, 80 par butów specjalnych, 65 prądownic, 177 sztuk węży, 6 torb medycznych PSP R-1, 6 agregatów prądotwórczych, 4 motopompy, itd - poinformowano w mediach społecznościowych. Transport sprzętu pożarniczego z województwa śląskiego wyjechał dzisiaj na Ukrainę, o czym poinformowała po południu Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach.

Loading...


Warto dodać, że wszystkie jednostki z terenu gminy Czechowice-Dziedzice włączyły się w akcję zbiórek humanitarnych dla uchodźców z Ukrainy, z kolei dwie z nich - OSP Czechowice oraz OSP Lipowiec - przygotowują się obecnie na przyjęcie pierwszych uchodźców.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj