czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2022
  • wyświetleń: 6660

Dzieci uchodźców z Ukrainy będą przyjmowane do gminnych szkół

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Mali uchodźcy z Ukrainy będą przyjmowani do szkół na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Informację przekazał czechowicki Zespół Obsługi Placówek Oświatowych.

Reklama

gimnazjum nr 15, sala, szkoła, klasa
Dzieci uchodźców z Ukrainy będą przyjmowane do gminnych szkół · fot. bielsko.info


- Dzieci w wieku szkolnym będą przyjmowane do szkół Gminy Czechowice-Dziedzice zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki.Każde dziecko zostanie przyjęte do szkoły i zostanie mu zapewniona edukacja na poziomie wiekowym, który realizowało w szkole ukraińskiej. Uczniowie zostaną objęci wszelką pomocą psychologiczno-pedagogiczną dostosowaną do indywidualnych potrzeb - poinformował Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

- Dla każdego ucznia uruchomione zostanie nauczanie j. polskiego. W zależności od ilości dzieci przybyłych do szkoły, będą to zajęcia w grupach rówieśniczych bądź w małych grupach szkolnych. Wymiar tych zajęć to co najmniej 2 godziny tygodniowo. Każdemu dziecku zostanie zapewnione wyżywienie w stołówce szkolnej. Szkoła zaopatrzy ucznia w materiały do nauki oraz podręczniki - dodaje czechowickie ZOPO.

Wszelkie zapytania dotyczące zapisu dzieci z Ukrainy do czechowickich szkół należy w pierwszej kolejności kierować do dyrektora wybranej placówki oraz do dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach - tel. 32 2144860.

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj