czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 października 2007
  • wyświetleń: 1443

Jubileuszowa ''Złota Jesień" w OPS

W dniu 19. 09. 2007 r. w Domu Pomocy Społecznej “Złota Jesień” odbyła się uroczystość z okazji 15 lecia placówki.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Radę Miasta reprezentował Przewodniczący Komisji Rozwoju i Rolnictwa Pan Stanisław Pindel, Ośrodek Pomocy Społecznej reprezentowany był przez Panią Dyrektor Bogusławę Balcarek i Panią Dyrektor Hannę Żołdak oraz kierowniczki działów Panie Małgorzatę Adamaszek i Jolantę Paszek oraz pracowników socjalnych Panie Joannę Kolosa i Stanisławę Mikociak. W uroczystości wzięły również udział była Kierowniczka placówki Pani Elżbieta Figura, Kierowniczka Ośrodka Dziennego Pobytu Pani Sylwia Karas – Klimek, Kierowniczka Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Pani Renata Buryło, Ksiądz Wikary Ireneusz Kurkowski z Parafii NMP Wspomożenia Wiernych oraz redaktorzy “Gazety Czechowickiej” i “Biuletynu Samorządowego.

Uroczystość zaczęła się od wyrażenia wdzięczności i podziękowań za powołanie, prowadzenie i współpracę z placówką dla Rady Miasta, Burmistrza i pracowników Urzędu Miejskiego, Dyrekcji i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej oraz księży z Parafii NMP Wspomożenia Wiernych. W imieniu mieszkańców podziękowania wyrażono słowami wiersza Phila Bosmansa:

Błogosławieństwa starego człowieka
Błogosławieni ludzie,
którzy rozumieją,
że moje nogi teraz wolniej chodzą
i moje ręce drżą.
Błogosławieni niech będą,
którzy o tym myślą,
że moje uszy już niedobrze słyszą
i że nie wszystko zaraz rozumiem.
Błogosławieni niech będą,
którzy wiedzą,
że moje oczy już źle widzą.
Błogosławieni niech będą,
którzy mi nie wymyślają,
gdy coś mi z rąk wypadnie,
i którzy mi pomagają odnaleźć swoje rzeczy.
Błogosławieni niech będą,
którzy się do mnie uśmiechają
i ze mną w pogawędkę się wdają.
Błogosławieni niech będą,
którzy zauważają moje dolegliwości
i próbują moje cierpienia pomniejszyć.
Błogosławieni niech będą,
którzy pozwalają mi odczuć,
że jestem kochana,
i którzy się czule ze mną obchodzą.
Błogosławieni, którzy przy mnie zostają,
gdy idę już drogą do wieczności.
Błogosławieni wszyscy,
którzy są dla mnie dobrzy.
Oni pomagają mi myśleć o dobrym Bogu.
A ja ich na pewno nie zapomnę,
gdy będę kiedyś u Niego!

Dyplomy uznania otrzymały mieszkanki, które mieszkają w “Złotej Jesieni” od 15 lat, zostały przyjęte w dniu 03.08.1992 r., w pierwszym dniu funkcjonowania domu, a są to Pani Marianna Cholewa, nestorka domu oraz Pani Zofia Hałas. Dyplomami zostały też wyróżnione pracownice, które w placówce przepracowały 15 lat: Panie Anna Czyż, Ewa Maciołek – Chrobak, Jadwiga Pagieła, Helena Syska oraz Joanna Tymon.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej przez Księdza Ireneusza Kurkowskiego. Następnie wszyscy mogli zobaczyć występ Kabaretu “Ich Więcej” działającego przy Zespole Szkół KTK w Bielsku – Białej. Na koniec wszyscy goście, mieszkańcy i pracownicy spotkali się i rozmawiali przy kawie i ciastkach.

Życzeniem na przyszłość dla Domu Pomocy Społecznej “Złota Jesień”, wyrażanymi przez mieszkańców i pracowników było pragnienie, aby następny jubileusz mógł się odbywać w nowym miejscu, w którym zapewnione będę lepsze warunki życia dla seniorów z naszego miasta.

OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.