Reklama
Wiadomości
- 7 marca 2022
- wyświetleń: 5454
[FOTO] Powołano Czechowicki Związek Drużyn Harcerzy ZHR
W niedzielę, 6 marca odbył się uroczysty apel, podczas którego został powołany Czechowicki Związek Drużyn Harcerzy ZHR. Od tej chwili środowisko harcerzy ZHR z Czechowic-Dziedzic działa samodzielnie.
Był to historyczny moment dla harcerzy ZHR z Czechowic-Dziedzic. Punktualnie o godzinie 10.00 Komendant Chorągwi Górnośląskiej w obecności Hufcowego Hufca Harcerzy na Podbeskidziu odczytał rozkaz Naczelnika Harcerzy powołując do istnienia Czechowicki Związek Drużyn Harcerzy ZHR.
W uroczystym apelu wzięli udział zuchy, harcerze, wędrownicy, a także liczne grono rodziców. Komendant związku, którym mianowano ks. phm Marka Różyckiego w pierwszym rozkazie powołał Komendę Związku oraz członków Kapituły stopnia Harcerza Orlego.
- Po apelu udaliśmy się na Mszę Świętą, żeby to co przed nami powierzyć Bogu. Ks. Proboszcz, który ją odprawiał zachęcił do tego, żeby przez rozwój fizyczny i rozwój duchowy stawać się ludźmi wolnymi od zachcianek i mądrze rozgrywającymi życie na chwałę Boga i Polski - podkreślili w mediach społecznościowych harcerze z czechowickiego hufca ZHR.
- Powstanie Związku Drużyn to wielka motywacja do działania, żeby rozwijając grono instruktorskie, troszcząc się o rozwój harcerzy, wspomagać pracę drużynowych i rozwijać ideę harcerską na nowych terenach. Przede wszystkim zaś pomagać młodym ludziom w stawaniu się odpowiedzialnymi, ofiarnymi i odważnymi Polakami. Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierają w ciągu dwóch i pół roku istnienia jako czechowickiego środowiska. To co udało się osiągnąć przez ten czas nie byłoby możliwe bez zaufania i pomocy rodziców oraz wielu życzliwych osób - dodają członkowie ZHR z Czechowic-Dziedzic.
Zadaniem związku drużyn jest:
- troska o stały rozwój jednostek organizacyjnych w związku drużyn i podnoszenie poziomu ich pracy wychowawczej,
- kształcenie i systematyczne podnoszenie poziomu kadry do funkcji drużynowego włącznie,
- kreowanie kandydatów na instruktorów,
- inspirowanie i pomoc organizacyjna w pełnieniu służby w środowisku działania związku drużyn,
- kontrola i koordynacja pracy jednostek organizacyjnych wchodzących w skład związku drużyn,
- organizowanie współpracy z kołem przyjaciół harcerstwa przy związku drużyn oraz innymi osobami wspierającymi pracę hufca,
- nadzór nad przestrzeganiem regulaminów ZHR oraz wykonywaniem decyzji władz Związku,
- włączanie instruktorów w życie związku drużyn,
- organizowanie szkoleń zastępowych
Reklama
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.