Wiadomości

  • 7 marca 2022
  • wyświetleń: 4310

[FOTO] "Być jak Ignacy". Projekt edukacyjny uczniów z czechowickiej SP7

W tym roku - 8 marca - przypada 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza, twórcy światowego przemysłu naftowego, farmaceuty, wynalazcy, przedsiębiorcy i działacza niepodległościowego. Nasze miasto od 1905r. związane było z przemysłem naftowym poprzez działalność Rafinerii Nafty. Do dziś jedna z głównych ulic Czechowic-Dziedzic nosi nazwę Ignacego Łukasiewicza.

"Być jak Ignacy". Projekt edukacyjny uczniów z czechowickiej SP7 · fot. Szkoła Podstawowa nr 7


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach w dwóch zespołach badawczych, włączając się w obchody Roku Ignacego Łukasiewicza, uczestniczą aktywnie w VI edycji programu edukacyjnego "Być jak Ignacy" organizowanego pod patronatem MEN.

Zadaniem uczestników jest rozwiązanie zagadki tajemniczego zniknięcia bohatera programów - Ignacego. By rozwikłać tę tajemnicę, uczniowie muszą ukończyć zadania z ośmiu etapów tematycznych. Tegoroczna tematyka zajęć dotyczy podróży badawczych, lotnictwa, mózgu, badania przeszłości, czy kosmosu.

W tej edycji, oprócz znakomitych naukowców historycznych, uczestnicy poznają także współczesnych badaczy, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. W programie nie brakuje również interaktywnych scenariuszy zajęć wypełnionych ciekawymi zadaniami, licznymi grami edukacyjnymi czy wartościowymi filmami.

mp / czecho.pl

źródło: Szkoła Podstawowa nr 7

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.