Wiadomości

  • 7 marca 2022
  • 13 marca 2022
  • wyświetleń: 2796

Pierwsza tegoroczna korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich

Dzisiaj weszła w życie pierwsza z tegorocznych korekt rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich. Przewoźnik wydał komunikat w tej sprawie.

Koleje Śląskie
Pierwsza tegoroczna korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich · fot. Tomasz Żak / UMWS


Wiosna 2022 roku będzie obfitowała w prace realizowane przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. Do najważniejszych modernizacji realizowanych obecnie w rejonie Dąbrowy Górniczej, Czechowic-Dziedzic oraz Ustronia i Wisły dołączą inwestycje w Oświęcimiu i Mikołowie. Największe zmiany czekają pasażerów relacji S8 Katowice - Lubliniec, gdzie od 13 marca odcinek Katowice - Tarnowskie Góry będzie obsługiwany autobusami komunikacji zastępczej. W materiale przedstawimy Państwu najważniejsze zmiany w organizacji ruchu związane z kolejnymi etapami realizowanych inwestycji.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

Szczegółowy wykaz zmianS5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S51 Katowice - Żywiec - Nowy Targ - Zakopane
S75 Rybnik - Chybie - Bielsko-Biała - Żywiec


Organizacja ruchu w rejonie modernizowanego węzła kolejowego wokół stacji Czechowice- Dziedzice pozostanie bez większych zmian. Pociągi relacji S5 nadal będą kursowały drogą okrężną z wykorzystaniem łącznicy między Goczałkowicami i Zabrzegiem, co wymusza zmianę kierunku jazdy.

W trakcie obowiązywania cyklu rozkładu jazdy pociąg Ornak nie będzie kursować. Najbliższa okazja na podróż w Tatry pociągiem Kolei Śląskich powinna pojawić się pod koniec czerwca.

W dalszym ciągu ograniczone warunki terenowe wokół linii kolejowej uniemożliwiają połączenie prowadzenia prac z bezpieczną obsługą pasażerów na peronach przystanku Goczałkowice-Zdrój, dlatego postoje na tym obiekcie pozostaną zawieszone.

S6 Katowice - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce
S76 Gliwice - Knurów - Rybnik - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Głębce


Ruch pociągów na odcinku Skoczów - Wisła Głębce w dalszym ciągu pozostaje wstrzymany, a wyłączony odcinek będzie obsługiwany zastępczą komunikacją autobusową uruchamianą w dwóch relacjach: ekspresowej zapewniającej szybki przejazd między Skoczowem a Ustroniem i Wisłą oraz zwykłej obsługującej Skoczów Bładnice i Goleszów. Wybrane kursy zostaną wydłużone do Pszczyny. Od 18 marca do 1 kwietnia przesiadka między autobusami a pociągami będzie realizowana w Chybiu. Autobusy linii ekspresowej będą dostosowane do przewozu rowerów.

Pełny rozkład jazdy pociągów znajduje się w LINIOWYM ROZKŁADZIE JAZDY dostępnym na
http://www.kolejeslaskie.com

Infolinia o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich, Biuro Obsługi Klienta, Obsługa osób niepełnosprawnych (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu):
tel.: + 48 32 428 88 88

mp / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.