Wiadomości

  • 8 marca 2022
  • wyświetleń: 4686

"Wojewódzki": uchodźcy mogą korzystać z pomocy medycznej

Uchodźcy z Ukrainy, którzy potrzebują opieki medycznej, mogą zgłaszać się na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. W kontaktach z personelem medycznym pomogą pracownicy placówki, którzy pochodzą z Ukrainy.

szpital wojewódzki
"Wojewódzki": uchodźcy mogą korzystać z pomocy medycznej · fot. bielsko.info


- Pacjenci leczący się przewlekle mogą korzystać z naszych poradni specjalistycznych. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada 17 oddziałów w tym. m.in. ginekologiczno-położniczy, patologii noworodka, kardiologiczny ze stanowiskami intensywnego nadzoru kardiologicznego, urologii i onkologii urologicznej, a także stację dializ oraz oddział gastroenterologiczny i chorób wewnętrznych - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

W Szpitalu Wojewódzkim nie ma oddziału pediatrycznego. Pomocy medycznej dzieciom udziela Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej przy ul. Jana III Sobieskiego 83.

"Wojewódzki": uchodźcy mogą korzystać z pomocy medycznej
"Wojewódzki": uchodźcy mogą korzystać z pomocy medycznej · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj