Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2022
  • 13 marca 2022
  • wyświetleń: 10041

Koniec czechowickiego klubu radnych PiS. Odchodzą radni Rzepecka i Sekta

Podczas sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach we wtorek, 8 marca poinformowano, że działalność zakończył czechowicki klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wiadomość przekazał Wojciech Leśny, dotychczasowy przewodniczący klubu.

Czechowicka Rada Miejska przyjęła budżet gminy na 2022 rok
Koniec czechowickiego klubu radnych PiS. Odchodzą radni Rzepecka i Sekta · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Dzisiaj otrzymałem pismo od radnych Justyny Rzepeckiej oraz Mariusza Sekty o rezygnacji z członkostwa w klubie Prawa i Sprawiedliwości, co też Państwu przekazuję. W związku z tym klub zaprzestaje swojej działalności, o czym poinformuję pisemnie przewodniczącego Rady Miejskiej - zakomunikował podczas dzisiejszej sesji Rady radny Wojciech Leśny, dotychczasowy przewodniczący czechowickiego klubu radnych PiS.- Przy tej okazji chciałbym pani Justynie Rzepeckiej oraz panu Mariuszowi Sekcie podziękować za dotychczasową współpracę - dodał.

O komentarz w tej sprawie portal czecho.pl poprosił Wojciecha Leśnego. - Radni działają nadal w Radzie Miejskiej w innej formule, jednak już teraz każdy na własną odpowiedzialność. Za dotychczasową współpracę dziękuję i trzymam kciuki za kolegów - powiedział nam dotychczasowy przewodniczący czechowickiego klubu radnych PiS.

Według Ustawy o samorządzie gminnym (Art. 23. p. 3), kluby radnych w Radach Miejskich powinno tworzyć co najmniej 3 radnych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.