czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2022
  • 13 marca 2022
  • wyświetleń: 3832

Solidarni z narodem ukraińskim. Jednogłośna decyzja Rady Miejskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach jednogłośnie przyjęta została uchwala w sprawie wyrażenia stanowiska w przedmiocie solidarności z Narodem Ukraińskim wobec agresji Rosji na Ukrainę. Pełną treść dokumentu publikujemy poniżej.

Reklama

Czechowicki Urząd Miejski rusza z akcją pomocy dla Ukrainy!
Solidarni z narodem ukraińskim. Jednogłośna decyzja RM ws. stanowiska · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Stanowisko Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach

Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach wyraża solidarność z Narodem Ukraińskim wobec agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku i pogwałcenia zasady prawa do samostanowienia narodów zgodnie z wartościami cywilizacji zachodniej.

Jednocześnie Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach wyraża stanowczy protest wobec działań destabilizujących pokój w Europie, jakie podjęła Federacja Rosyjska we współpracy z Republiką Białoruską, depcząc suwerenność i wolność Ukrainy, której niepodległość Rzeczpospolita Polska uznała jako jedno z pierwszych państw na świecie, a która jest dzisiaj polską racją stanu i stanowi jedną z podstawowych gwarancji bezpieczeństwa Polski w Europie.

W dniu, w którym Wolna i Demokratyczna Ukraina zostaje wystawiona na największą próbę, Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach wspólnie z Burmistrzem Czechowic-Dziedzic przekazuje wyrazy pełnego wsparcia dla Ukrainy oraz deklaruje w imieniu mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice solidarność z Narodem Ukraińskim w tym trudnym czasie oraz wyraża nadzieję na szybką i skuteczną reakcję międzynarodowych instytucji oraz szybkie zakończenie działań wojennych na Ukrainie.

W naszej Gminie mieszkańcy narodowości ukraińskiej od wielu lat stawali się częścią naszej wspólnoty. Obecnie także na teren Czechowic-Dziedzic przybywają kobiety i dzieci w poszukiwaniu azylu od wojny, kiedy mężczyźni wracają do ojczyzny, aby jej bronić. Tym bardziej jako Gmina Czechowice-Dziedzice wyrażamy w imieniu naszego samorządu pełne wsparcie wszystkim Ukrainkom i Ukraińcom, którym jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej pomocy, będącej w zasięgu naszego samorządu, w tym pomocy humanitarnej.

*

Uchwałę przekazuje się Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, Prezesowi Rady Ministrów, Wojewodzie Śląskiemu, Staroście Bielskiemu, Ambasadorowi Ukrainy w Polsce oraz Ambasadorowi Federacji Rosyjskiej w Polsce.


Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut poinformował także o zawieszeniu współpracy z miastem partnerskim Słonim, które leży na Białorusi. Jak podkreślił samorządowiec, dotychczasowa współpraca była prowadzona przede wszystkim z myślą o Polakach, którzy mieszkają w tej miejscowości. Kontakt z władzą miasta Słonim była sprowadzona do niezbędnego minimum.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj