Wiadomości

  • 9 marca 2022
  • wyświetleń: 2213

Harcerze z czechowickiego hufca ZHP pełnią służbę w Przemyślu

Harcerze z hufca ZHP Czechowice-Dziedzice im. Olgi i Andrzeja Małkowskich pomagają uchodźcom nie tylko poprzez zbiórki, ale także poprzez służbę w Przemyślu. Jest to pierwsza większa miejscowość w Polsce, do której docierają uchodźcy z Ukrainy po przekroczeniu granicy.

Harcerze z czechowickiego hufca ZHP pełnią służbę w Przemyślu · fot. ZHP Czechowice-Dziedzice


Wędrownicy oraz instruktorzy hufca ZHP Czechowice-Dziedzice im. Olgi i Andrzeja Małkowskich pełnią służbę w Przemyślu. Do głównych zadań patrolu należą między innymi obsługa tamtejszego punktu recepcyjnego,
zapisywanie uchodźców na transport, pełnienie służby informacyjnej, kwaterowanie uchodźców w szkołach oraz miejscach. W tych działaniach czechowicki hufiec ZHP współpracuje z hufcem ZHP Ziemi Przemyskiej.

Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które zostaną przekazane bezpośrednio do Ukrainy. Hufiec głównie chce przekazać artykuły pierwszej potrzeby. Szczegóły znajdują się na poniższym plakacie.

zhp, zbiórka
fot. ZHP Czechowice-Dziedzice


Loading...

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj