czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2007
  • wyświetleń: 1829

Wyłudził 1200 zł, policja szuka

Czechowiccy policjanci poszukują oszusta, który wyłudził pieniądze w kwocie 1200 złotych od sprzedawczyni w salonie sprzedaży przy ulicy Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

W dniu 09.10.br. około godziny 17.00 sprawca wszedł do saloniku sprzedaży i wmówił ekspedientce, że z polecenia właścicielki ma mu przekazać 1300 złotych. Chcąc być wiarygodnym, w obecności ekspedientki telefonicznie skontaktował się rzekomo z jej szefową, uzgadniając szczegóły dotyczące odbioru pieniędzy. Sprzedawczyni nie zawahała się ani przez chwilę i oddała oszustowi całą sumę z utargu - kwotę 1200 złotych. O tym, że padła ofiarą oszusta przekonała się dopiero w trakcie rozmowy z szefową, gdy ta chciała odebrać całodzienny utarg.

Rysopis sprawcy: wiek około 30 lat, wzrost 180 cm, włosy krótkie, koloru ciemny blond, dobrze zbudowany. Ubrany w czerwoną kurtkę ze skóry. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy tego przestępstwa proszone są o pilny kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedziach przy ulicy Łukasiewicza 4, numery telefonów - 33-8121208, 32-2153235 lub z najbliższą jednostką Policji - numer telefonu alarmowego - 997, 112. ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ!

Jednocześnie przestrzegamy przed podobnym przypadkami. Zanim oddamy nieznajomemu pieniądze, upewnijmy się osobiście w rozmowie z pracodawcą, czy faktycznie kierował do nas kontrahenta i czy należy przekazać mu pieniądze. Tylko nasza ostrożność uchroni nas przed oszustami.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.