Wiadomości

  • 10 marca 2022
  • 13 marca 2022
  • wyświetleń: 9465

[WIDEO, FOTO] Do OSP Dziedzice dotarł konwój ze Szkocji

W środę, 9 marca do jednostki OSP Dziedzice dotarł wyjątkowy konwój z pomocą humanitarną dla uchodźców z Ukrainy. Jego uczestnicy przebyli 2350 km z miejscowości Peebles w Szkocji, gdzie pochodzący z Czechowic-Dziedzic Marcin Bronne rozpoczął zbiórkę, ktora przekroczyła najśmielsze oczekiwania.

Do OSP Dziedzice dotarł konwój humanitarny ze Szkocji - 9.03.2022 · fot. Cavalry Transport Ltd, OSP Dziedzice


Transport z pomocą humanitarną wyruszył z Peebles w Szkocji w miniony poniedziałek, 7 marca. W jego skład weszły cztery wypełnione po brzegi samochody dostawcze. Jak podkreśla OSP Dziedzice, w konwoju wzięło udział sześć osób, które dostarczyły wszystko, co jest potrzebne, aby móc pomoc najefektywniej.

Loading...


Konwój nie byłby możliwy bez zaangażowania osób i firm z Czechowic-Dziedzic. Firma Intersped Tomasz Smaza przeprowadziła procedurę celną, a ze strony OSP Dziedzice nadzór nad tym etapem konwoju objęła dh Karolina Hess. Dh Bogdan Szymik przygotował obiad, którym mogli posilić się goście ze Szkocji, z kolei firma Media Target przygotowała okazjonalny baner.

Do OSP Dziedzice dotarł konwój humanitarny ze Szkocji - 9.03.2022
Do OSP Dziedzice dotarł konwój humanitarny ze Szkocji - 9.03.2022 · fot. Cavalry Transport Ltd, OSP Dziedzice


- Przed nami kilka dni pracy przy segregacji darów - jest to prawie 8 ton. Warto nadmienić, że ze spontanicznej akcji zwykłego człowieka, magia mediów społecznościowych spowodowała, że w ślad za organizatorem zbiórki podążył Szkocki oddział Telewizji BBC News z Cameronem Buttle na czele - poinformowali strażacy z OSP Dziedzice.

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: OSP Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj