czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2007
  • wyświetleń: 1360

Gmina przejmuje powiatowe drogi

Rada Miejska zdecydowała o przejęciu przez gminę siedmiu dróg, zarządzanych dotąd przez powiat. Zmiany będą obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku. Urząd Miejski będzie więc dodatkowo administrować ulicami: Niepodległości, Barlickiego, Słowackiego, Kolejową i Towarową w centrum miasta oraz Pocztową i Dworcową. Łącznie te odcinki liczą 6,8 kilometrów. Ale to dopiero początek.

Reklama

– Już podczas poprzedniej kadencji wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto pomyśleć o przejęciu przez gminę tych dróg powiatowych, które w ogóle nie mają charakteru dróg powiatowych (nie łączą poszczególnych gmin, a są wewnętrznymi miejskimi drogami) – mówi Stanisław Pięta, członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za sprawy drogowe. Starostwo Powiatowe z zapałem przystąpiło do odchudzania swoich drogowych obowiązków, bo nie potrafi im podołać w zadowalającym stopniu.

– Mamy świadomość, że budżet powiatu nie pozwala na to, by utrzymywać drogi w należytym stanie. A mieszkańca nie interesuje, kto zarządza drogą w jego mieście, a chce tylko po niej bezpiecznie jeździć. Za przejęciem przez gminę dróg powiatowych nie ma ekonomicznych argumentów, ale są społeczne – tłumaczy burmistrz Marian Błachut. – Powiat na przykład nie remontuje chodników przy swoich drogach. A gmina będzie to teraz mogła robić – dodaje.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowiskiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.