Wiadomości

  • 11 marca 2022
  • wyświetleń: 4460

Magazyn z darami dla uchodźców znika z dawnego Domu Chemika

Dzisiaj przed południem strażacy z OSP Czechowice przekazali oficjalną informację o przeniesieniu magazynu z darami dla uchodźców z dawnego "Chemika" przy ul. Barlickiego do magazynu nadzorowanego przez czechowicki Urząd Miejski.

Punkt zbiórki darów dla uchodźców znika z dawnego Domu Chemika
Magazyn z darami dla uchodźców znika z dawnego Domu Chemika · fot. OSP Czechowice


Przypomnijmy, jak informowaliśmy tutaj, 2 marca w dawnym Domu Chemika przy ulicy Barlickiego 30 ruszyło wydawanie rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. To właśnie w tym miejscu zgromadzone zostały dary przekazane przez mieszkańców gminy w pierwszych dniach zbiórki.

Dzisiaj druhowie z OSP Czechowice w mediach społecznościowych opublikowali oficjalną wiadomość o zaprzestaniu działalności magazynu w dawnym "Chemiku". - Drodzy mieszkańcy, w związku z pewnym zamieszaniem jakie pojawiło się w kwestii przeniesienia "magazynu" z darami dla uchodźców z Ukrainy, który mieścił się przy ul. Barlickiego 30a (dawny klub "Chemik") informujemy, że w pełni współpracujemy z Urzędem Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach - poinformowali.

- Przed nami kolejne wyzwania. Wielu wolontariuszy musi się zająć innymi obowiązkami, m.in. część osób z grupy czechowickiego PCK wyjeżdża do pomocy na polsko-ukraińską granicę. Wielu strażaków i wolontariuszy ma również inne obowiązki. M.in. dlatego poprosiliśmy Urząd Miejski o przeniesienie magazynu tak, aby mógł być obsługiwany również przez pracowników czechowickiego OPS - dodali strażacy z jednostki z ulicy Barlickiego.

- Osoby, które chcą pomagać wolontarystycznie mogą kontaktować się w tej sprawie z OPS - wolontariat@ops-czdz.pl, tel. 322145137 Również my na naszym proflu na Facebooku nadal będziemy starali się informować o sprawach związanych z pomocą. Łączmy siły i energię aby pomagać, zamiast prowadzić publicznie niepotrzebne polemiki - podsumowali druhowie odnosząc się przy tym do komentarzy, które pojawiły się po pierwszej wiadomości odnośnie zaprzestania działalności magazynu opublikowanej na Facebooku jednostki w minioną środę (post poniżej).

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: OSP Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj