Wiadomości

  • 17 marca 2022
  • 20 marca 2022
  • wyświetleń: 6740

[WIDEO] Stary most kolejowy na Wiśle przechodzi do historii

Ponad dwa lata po rozpoczęciu przebudowy węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice do historii przechodzi stary most na Wiśle - wykonawca inwestycji przeprowadza rozbiórkę obiektu. Tuż obok, przed kilkoma miesiącami, powstała nowa przeprawa dla pociągów.Nowy most kolejowy na Wiśle pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Goczałkowicami-Zdrój został udostępniony wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów w grudniu ubiegłego roku. Jest to jeden z elementów inwestycji polegającej na przebudowie czechowickiego węzła kolejowego.

Nowe tory i most nad Wisłą
Nowe tory i most nad Wisłą - zdj. archiwalne · fot. PKP PLK


Obecnie na przeprawie czynny jest jeden tor - za mostem, od strony Goczałkowic-Zdroju, przeprowadzana jest całkowita wymiana torowiska, wraz z przebudową stacji kolejowej Goczałkowice-Zdrój. Z tego powodu pociągi kursują po jednym torze aż do Pszczyny, co często powoduje opóźnienia niektórych kursów z powodu krzyżowania z innymi pociągami. Wyłączona z użytku jest także wcześniej wspomniana stacja kolejowa. Według rocznego rozkładu jazdy pociągi mają tam wrócić w czerwcu.

Nowe tory i most nad Wisłą
Nowe tory i most nad Wisłą - zdj. archiwalne · fot. PKP PLK


Warto dodać, ze w środę, 16 marca oddano także do użytku rogatki na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Waryńskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj