czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2007
  • wyświetleń: 1124

Fundusz Rejenta dla najzdolniejszych

14 grudnia zeszłego roku zmarł Józef Machalica − czechowicki notariusz o wielkim sercu. Towarzystwo Charytatywne im. o. Pio w spadku po Machalicy otrzymało cztery nieruchomości. Zacnemu czechowiczaninowi bliska była bowiem duchowość o. Pio i działalność na rzecz potrzebujących.

− Po dokonaniu wszelkich formalności, w marcu przekazano spadek Towarzystwu. Postanowiliśmy więc wspomóc najzdolniejszych czechowiczan − mówi Florian Grzybek − prezes koła nr 1 TCh im. o. Pio.

Realizując więc działalność statutową stowarzyszenia − pomoc społeczną rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób − stworzono Fundusz Stypendialny Rejenta. Stypendium ufundowano na cześć Józefa Machalicy − notariusza, czyli rejenta. Dzięki niemu zdolna młodzież z ubogich rodzin będzie miała szansę rozwoju.

25 tys. zł to kwota, jaką Towarzystwo przeznaczy rocznie na rzecz młodych, wybitnych i obiecujących czechowiczan. Wszystko zależy od statusu materialnego i osiągnięć danego kandydata. O przyznaniu stypendium i jego wysokości, podczas dwóch sesji: zimowej i letniej, decydować będzie pięcioosobowa komisja, składająca się z trzech członków Rady Koła nr 1 oraz dwóch, wybranych przez walne zgromadzenie.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.