Wiadomości

  • 18 marca 2022
  • wyświetleń: 1676

Jest wniosek Unimotu do UOKiK ws. przejęcia spółki Lotos Terminale

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o wpłynięciu wniosku o koncentracji polegającej na przejęciu przez Unimot Investments kontroli nad spółką Lotos Terminale.

Lotos terminale, siedziba, rafineria, łukasiewicza
Jest wniosek Unimotu do UOKiK ws. przejęcia spółki Lotos Terminale · fot. mp / czecho.pl


- Transakcja jest konsekwencją realizacji środków zaradczych, jakie Komisja Europejska nałożyła na Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. w warunkowej decyzji z 14 lipca 2020 roku, wydanej w sprawie M.9014 - PKN Orlen/Grupa Lotos, wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. kontroli nad Grupą Lotos S.A. Decyzja została wydana na podstawie art. 8 ust. 2 akapit drugi Rozporządzenia Rady (WE) 139/2004 z dnia 20 stycznia 2004 r. w sprawie kontroli koncentracji przedsiębiorstw - czytamy w komunikacie UOKiK.

Grupa kapitałowa zgłaszającego, czyli Unimot Investments prowadzi działalność m.in. na rynkach hurtowej sprzedaży oleju napędowego, benzyn, biopaliw, gazu płynnego (LPG) i gazu ziemnego, a także w zakresie dostaw asfaltów, obrotu energią elektryczną oraz sprzedaży instalacji fotowoltaicznych. Przejmowany podmiot, czyli Lotos Terminale, prowadzi działalność w zakresie magazynowania produktów naftowych oraz dostaw asfaltów.

mp / czecho.pl

źródło: UOKiK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.