czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2022
  • wyświetleń: 2196

Podziękowania burmistrza za pomoc uchodźcom z Ukrainy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Dzisiaj zostały opublikowane podziękowania burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta dla osób, instytucji i firm zaangażowanych w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Ich pełną treść publikujemy poniżej.

Reklama

Podziękowania burmistrza dla osób, które pomogły uchodźcom z Ukrainy
Podziękowania burmistrza za pomoc uchodźcom z Ukrainy


Szanowni Mieszkańcy! W imieniu władz samorządowych Czechowic-Dziedzic chcę bardzo serdecznie podziękować za wielki gest pomocy, jaki popłynął z Waszych serc w kierunku obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną w swojej ojczyźnie, trafili do naszej gminy.

Dziękuję za wszystkie przekazane dotychczas dary rzeczowe - artykuły pierwszej potrzeby oraz żywność, jak również wpłaty środków finansowych. Gotowość całej naszej lokalnej społeczności - pojedynczych osób, organizacji i firm - do niesienia natychmiastowej pomocy, okazała się być wielkim wsparciem dla obywateli Ukrainy, którzy z dnia na dzień stali się uchodźcami, zmuszonymi do opuszczenia swoich domów. W wielu przypadkach była to ewakuacja prowadzona w pośpiechu, nierzadko pod ostrzałem i w huku spadających bomb. Ratując przede wszystkim zdrowie i życie, uciekali zabierając ze sobą tylko najpotrzebniejsze, najbardziej osobiste rzeczy, a niekiedy i to nie było im dane.

Serdecznie dziękuję również tym wszystkim, którzy uciekających przed wojną obywateli Ukrainy przyjęli pod swój dach, zapewniając im nie tylko bezpieczne lokum, ale wręcz dom...

Na podstawie prowadzonej w Urzędzie Miejskim rejestracji szacujemy, że obecnie w kwaterach prywatnych na terenie gminy zamieszkało około 570 takich osób. O dokładnej liczbie uchodźców z Ukrainy będziemy mogli powiedzieć dopiero wówczas, kiedy wszystkim tym osobom nadany zostanie nr PESEL. Procedura zgłaszania wniosków o nadanie nr PESEL trwa od środy 16 marca, a do poniedziałku 21 marca zgłosiło się już 280 osób.

Obecna sytuacja w Ukrainie - trwające działania wojenne, ostrzał miast, ataki na ludność cywilną i widmo katastrofy humanitarnej w wielu ukraińskich miastach - nie napawają optymizmem. Choć zapewne wszyscy bardzo byśmy tego chcieli, w tej chwili nic nie zapowiada końca konfliktu, zatrzymania napływu uchodźców, czy - tym bardziej - powrotu tych, których już przyjęliśmy. Dlatego jeszcze raz dziękując za dotychczasową pomoc, liczę na dalszą ofiarność i wsparcie z Waszej strony dla obywateli Ukrainy.

Z góry Wam wszystkim dziękuję!
Burmistrz Czechowic-Dziedzic
Marian Błachut


Loading...

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj