czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2022
  • wyświetleń: 1441

Piesza pielgrzymka diecezjalna do Łagiewnik. Trwają zapisy

Za nami:

Trwają zapisy na X Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja, a pątnicy przejdą 100 km. To jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Reklama

Piesza pielgrzymka diecezjalna do Łagiewnik. Trwają zapisy
Piesza pielgrzymka diecezjalna do Łagiewnik. Trwają zapisy · fot. www.diecezja.bielsko.pl


Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia, w kolejną rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić malowniczymi drogami Małopolski. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja, w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zapisy, prowadzone w kilku punktach diecezji (plakat poniżej) oraz w internecie poprzez stronę internetową http://faustyna.diecezja.bielsko.pl/, a potrwają do 3 kwietnia. W gminie Czechowice-Dziedzice zapisy odbywają się w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ligocie-Miliardowicach.

Piesza pielgrzymka diecezjalna do Łagiewnik. Trwają zapisy
Piesza pielgrzymka diecezjalna do Łagiewnik. Trwają zapisy · fot. www.diecezja.bielsko.pl


Piesza pielgrzymka bielsko-żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ubiegłych latach wśród pątników, którzy przeszli trasę z Bielska-Białej do Łagiewnik, dominowali młodzi ludzie z Podbeskidzia, ale szły także osoby z innych stron Polski, a nawet z zagranicy. Z powodu pandemii, w 2020 i 2021 roku organizatorzy pieszej pielgrzymki do Łagiewnik zaprosili do duchowej wędrówki, której towarzyszyło łączenie się w internetowej rzeczywistości. Można było uczestniczyć w specjalnych konferencjach oraz wspólnej modlitwie online.

Szczegóły pielgrzymki można znaleźć wyżej wspomnianej stronie internetowej http://www.faustyna.bielsko.pl

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.