czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 października 2007
  • wyświetleń: 1051

Polityczna marginalizacja Śląska trwa

W ciągu minionych dwóch lat województwo śląskie miało najsłabszą od 1989 roku reprezentacją sejmową. Spośród 56 posłów i 13 senatorów na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które w jakikolwiek sposób się wyróżniały.

Jednym konstytucyjnym ministrem z naszego regionu jest obecnie szef resortu transportu - Jerzy Polaczek. Nawet jeśli chciałby dbać o dobro naszego regionu, to zawsze będzie mieć z tym kłopot, bo nigdy nie zaliczał się do ulubieńców braci Kaczyńskich. Także wśród opozycji nasi wybrańcy nie byli orłami. W PO czy SLD nasz region reprezentowało głównie polityczne "mięso armatnie", czyli ludzie, których jedynym zadaniem było głosowanie zgodnie z wolą partyjnych liderów.

Minione dwa lata są więc kolejną częścią lansowanego w Warszawie programu marginalizacji Śląska. Najlepszym przykładem był program podziału unijnych środków pomocowych na lata 2007-2013, w którym otrzymamy na głowę mieszkańca mniej pieniędzy niż sąsiadujące z nami województwo świętokrzyskie. Przypomnijmy, że posłem z Kielc jest wicepremier Przemysław Gosiewski, człowiek który dla swojego regionu robi więcej niż razem wzięci śląscy posłowie dla naszego województwa.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.