czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2022
  • wyświetleń: 2912

Funkcjonariusze SOK ujęli dziewięciu złodziei infrastruktury kolejowej

W związku z powtarzającymi się kradzieżami elementów infrastruktury kolejowej funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach Dziedzicach podlegającego Komendzie Regionalnej SOK w Katowicach prowadzili wzmożone działania przeciwkradzieżowe na odcinku Bielsko Biała Główna - Skoczów.

Reklama

Funkcjonariusze SOK ujęli złodziei infrastruktury kolejowej
Funkcjonariusze SOK ujęli dziewięciu złodziei infrastruktury kolejowej · fot. Straż Ochrony Kolei


Jak informuje Straż Ochrony Kolei, od 14 do 17 marca na wskazanym obszarze "sokiści" pięciokrotnie udaremnili kradzież elementów infrastruktury kolejowej ujmując łącznie dziewięciu sprawców tych czynów. Dalsze czynności wobec ujętych sprawców prowadzą funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Bielsku Białej, którym przekazano ujęte osoby.

- Kradzieże elementów infrastruktury kolejowej powodują znaczne straty finansowe dla zarządcy linii kolejowych oraz przyczyniają się do powstawania poważnych utrudnień dla pasażerów. Zdekompletowane urządzenia i elementy nie funkcjonują prawidłowo, co przekłada się na bezpieczeństwo prowadzenia ruchu na liniach kolejowych oraz skutkuje znacznymi opóźnieniami pociągów. Przeciwdziałając tym zjawiskom Straż Ochrony Kolei prowadzi między innymi stałe działania w miejscach zagrożonych kradzieżami wykorzystując foto-pułapki i inne środki techniczne wspomagające czynności realizowane przez funkcjonariuszy SOK, a także prowadzi kontrole w punktach skupu metali - informuje SOK.

Jak dodaje Straż Ochrony Kolei, "zgodnie z art. 254a KK zamach na urządzenia infrastruktury kolejowej zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

mp / czecho.pl

źródło: Straż Ochrony Kolei

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.