Wiadomości

  • 31 marca 2022
  • wyświetleń: 1891

[FOTO] Poseł Koperski w Łucku. Wspólna delegacja PiS, KO i Lewicy

W środę, 30 marca, delegacja Sejmu pod przewodnictwem wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego przebywała z wizytą w Łucku. W składzie delegacji znaleźli się również posłowie Tomasz Kostuś, Krzysztof Lipiec i Przemysław Koperski.

Poseł Koperski w Łucku. Wspólna delegacja PiS, KO i Lewicy - 30.03.2022 · fot. Poseł Tomasz Kostuś / sejm.gov.pl


Jak informuje Centrum informacyjne Sejmu, posłowie udali się do Ukrainy w odpowiedzi na zaproszenie Wołyńskiej Obwodowej Administracji Wojskowej. W ramach wizyty przedstawiciele Sejmu odbyli spotkanie z władzami obwodu, deputowanymi Rady Najwyższej Ukrainy, konsulem honorowym Litwy w Ukrainie oraz pracownikami Centrum Dystrybucji Pomocy Medycznej. Omówiono m. in. kwestie pomocy humanitarnej i przezwyciężenia skutków inwazji agresji rosyjskiej na Ukrainę.

W ramach pomocy humanitarnej, wraz z delegacją Sejmu, na Ukrainę dotarł również transport zawierający leki (18 ton) przekazane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Wicemarszałek Terlecki oraz towarzyszący mu posłowie odwiedzili także Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łucku i spotkali się z biskupem ordynariuszem diecezji łuckiej Witalijem Skomarowskim.

mp / czecho.pl

źródło: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj