Wiadomości

  • 1 kwietnia 2022
  • 4 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 22274

Powracają Dni Czechowic-Dziedzic! Będzie także "Powitanie lata"

W tym roku, po dwóch latach przerwy, do kalendarza letnich imprez w Czechowicach-Dziedzicach powrócą Dni Czechowic-Dziedzic! Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w ostatni weekend sierpnia. Nowością będzie także "Powitanie lata", które zostanie zorganizowane razem z otwarciem nowego parku Szwajcarska Dolina.

Dni Czechowic-Dziedzic - koncert Reni Jusis - 24.08.2019
Dni Czechowic-Dziedzic - koncert Reni Jusis - 24.08.2019 · fot. Angelina Kraczkowska


Przypomnijmy, po raz ostatni Dni Czechowic-Dziedzic odbyły się w Parku Miejskim Lasek w 2019 roku. W 2020 oraz 2021 roku impreza nie odbyła się, głównie ze względu na epidemię koronawirusa.

Czy w 2022 roku Dni Czechowic-Dziedzic się odbędą? Zapytaliśmy o to w Wydziale Promocji czechowickiego Urzędu Miejskiego. - Wspólnie z Miejskim Domem Kultury pracujemy nad organizacją 46. Dni Czechowic-Dziedzic. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować to wydarzenie i ponownie będziemy mogli obchodzić święto miasta - poinformował portal czecho.pl Grzegorz Wąsik, naczelnik wydziału.

W wydziale zapytaliśmy także, czy organizacja imprezy jest w jakikolwiek sposób zagrożona. - Niekorzystny wpływ pandemii, czy kryzysu uchodźczego wywołanego wojną w Ukrainie oraz znacząco rosnące koszty wszelkich usług negatywnie oddziałują na budżet gminy. Zdajemy sobie jednak sprawę, że mieszkańcy - po okresie zawieszenia organizacji miejskich wydarzeń plenerowych - oczekują wspólnej integracji i rozrywki. Staramy się więc znaleźć takie rozwiązania, które w obliczu wielu pilnych wydatków udźwignie miejski budżet, ale które będą jednocześnie atrakcyjne dla odbiorców - dodał naczelnik.

Jeżeli uda się zrealizować plany, najbliższe Dni Czechowic-Dziedzic odbędą się tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia, podobnie jak w 2019 roku w Parku Miejskim "Lasek". Tegoroczną edycję miasto Czechowice-Dziedzice będzie współorganizować ze Starostwem Powiatowym w Bielsku-Białej w ramach rotacyjnie obchodzonego Święta Powiatu Bielskiego. - Mamy nadzieję, że w różnorodnym programie imprezy mieszkańcy znajdą odpowiadające im atrakcje, a wspólne spotkanie będzie przyjemną okazją do podsumowania mijających wakacji - podkreśla Wąsik.

- Natomiast w dzień zakończenia nauki szkolnej, 24 czerwca, wspólnie z MOSiRem chcemy zorganizować Powitanie Wakacji. Będzie to wyjątkowe wydarzenie połączone z otwarciem nowego, największego w Czechowicach-Dziedzicach parku miejskiego "Szwajcarska Dolina". Wierzymy, że miejsce to przypadnie do gustu naszym mieszkańcom i będzie chętnie użytkowane przez całe wakacje i pozostałe miesiące roku.
Tradycyjnie w czasie wakacji o ofertę "Lata w mieście" zadbają miejskie jednostki i instytucje kultury: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Dom Kultury
- mówi naczelnik czechowickiego Wydziału Promocji.

- Dzisiaj mogę również zaprosić na kolejną odsłonę Zapaleńców - Aktywnego Dnia Dziecka w Parku na Północy. Mamy potwierdzenia od zaproszonych organizatorów stref, że chcą wspólnie się z nami bawić, więc z pewnością będzie to radosny czas dla wielu dzieci, rodzin i wolontariuszy zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. Już dziś dziękuję wszystkim, którzy włączają się do współpracy przy tym przedsięwzięciu - podsumował Grzegorz Wąsik.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.