czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 października 2007
  • wyświetleń: 2257

Więcej kamer w Czechowicach

Gmina planuje zakup kolejnych czterech kamer, by zwiększyć zasięg systemu monitoringu miejskiego.

Teraz miasto jest monitorowane przez osiem kamer. Komisja samorządności i porządku publicznego Rady Miejskiej będzie wnioskować, by w budżecie gminy na przyszły rok znalazła się kwota ok. trzystu tysięcy złotych na zakup czterech nowych kamer. Dwie z nich zostaną umieszczone na stałe w pobliżu skrzyżowania ulic Traugutta i Krzanowskiego oraz na skrzyżowaniu ulic Węglowej i Górniczej. Do tego dojdą dwa urządzenia przenośne.

– Te dwie kamery będziemy instalować w miejscach odległych od centrum miasta, gdzie są największe problemy, np. w sołectwach. Będzie je można przenosić w zależności od potrzeb mieszkańców – tłumaczy Mirosław Janko, szef straży miejskiej.

Do komendy straży obraz z nowych kamer miałby docierać drogą radiową. Aby jednak rozszerzony system mógł funkcjonować, trzeba będzie jednocześnie przenieść szafę z urządzeniami stanowiska monitorowania do klimatyzowanego pomieszczenia oraz przystosować stanowisko do obsługi szesnastu kamer. Pozwoli to w dalszej przyszłości powiększyć monitoring o kolejne cztery kamery.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.