Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2022
  • 6 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 10565

[FOTO] Statuetki Czechosławów 2020 trafiły do zwycięzców

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ligota Sp. z o.o. i DOMUS Adam Chromik i Wspólnicy Sp. J. to zwycięzcy ostatniej - jedenastej - edycji Konkursu Czechosławów - nagród przyznawanych firmom, które - budując własną markę - przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Czechowic-Dziedzic. Tytuł honorowy Czechosława przyznano Wiesławowi Pochopieniowi - czechowickiemu przedsiębiorcy, Prezesowi Delegatury w Czechowicach-Dziedzicach Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Uroczysta gala wręczenia Czechosławów za 2020 rok oraz Laurów Umiejętności - 2.04.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Statuetki Czechosława oraz przyznawane przez Kapitułę Konkursu Laury Umiejętności i Kompetencji RIG zostały rozdane na Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się w miniony weekend w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach. Organizatorami uroczystości byli: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz grono czechowickich przedsiębiorców, przy współpracy Gminy Czechowice-Dziedzice.

Na Gali do rąk laureatów trafiły również Laury Umiejętności i Kompetencji oraz statuetki Orła Piastów Śląskich przyznane przez Kapitułę Laurów RIG oraz przyznawana przez środowisko czechowickich przedsiębiorców nagroda "Super Firma" - otrzymał ją Dworek Eureka Marek Kopeć i Tomasz Kopeć Spółka Jawna. Po dwóch latach od rozstrzygnięcia Konkursu o Tytuł Czechosława 2020 możliwe stało się uroczyste przekazanie statuetek Czechosława. Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa Gmina Czechowice-Dziedzice zrezygnowała bowiem z organizacji uroczystości wiosną 2020 roku, a w ciągu kolejnych dwóch lat Konkurs o tytuł Czechosława w ogóle się nie odbył.

W sobotniej uroczystości wzięli udział m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, były Premier RP, były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, eurodeputowany Jerzy Buzek, były Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Steinchoff, Jerzy Markowski - były Sekretarz Stanu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu, Posłowie na Sejm RP - Grzegorz Gaża i Mirosław Suchoń, Prezydent Katowic Marcin Krupa, Starosta Bielski Andrzej Płonka, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko, Prezes RIG w Katowicach Tomasz Zjawiony oraz Prezes Honorowy RIG w Katowicach Tadeusz Donocik. Gminę Czechowice-Dziedzice reprezentowali: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut - Przewodniczący Kapituły Czechosława oraz Damian Żelazny - Przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, członek Kapituły. Na ręce burmistrza listy gratulacyjne przekazali nieobecni na Gali, a zaproszeni: Grzegorz Puda - Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Senator RP Agnieszka Gorgoń-Komor oraz Poseł na Sejm RP Przemysław Koperski.

Tytuł Czechosława w kategorii Produkcja i budownictwo Kapituła przyznała Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Ligota Sp. z o.o. W tej kategorii w roku 2020 nie przyznano wyróżnienia w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji. Z kolei w kategorii Handel i usługi tytuł Czechosława przyznano firmie DOMUS Adam Chromik i Wspólnicy Sp. J., a wyróżnienie w tej kategorii, w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji otrzymało PUH BMX S.C. Hurtownia Rowerów. Podczas posiedzenia kapituły konkursu, na wniosek członków czechowickiej delegatury RIG, przy akceptacji Honorowego Prezesa RIG Tadeusza Donocika, postanowiono nagrodzić Złotymi Laurami Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach następujące podmioty: 3CARGO Sp. z o.o. Sp. komandytowa oraz PPUH WIOLA Wiesław Ciaciura. Tytuł honorowy Czechosława za rok 2020 odebrał Wiesław Pochopień Prezes czechowickiej Delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Uroczystą Galę Przedsiębiorczości w Czechowicach-Dziedzicach uświetnił koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia" pod dyrekcją Anny Szostak-Myrczek. Ze względu na trwającą w Ukrainie wojnę, walczącemu narodowi ukraińskiemu "Camerata" oddała hołd zapierającym dech w piersiach wykonaniem monumentalnej pieśni "A Ukrainian Preyer", którą wybitny brytyjski kompozytor John Rutter napisał w kilka dni po napaści Rosji na Ukrainę. Należy podkreślić, że sam kompozytor uznał pieśni przez "Cameratę" za najlepsze na świecie.

Nie był to jedyny ukraiński akcent artystyczny na Gali. Wcześniej zgromadzonej w Dworu Eureka publiczności - przeszło 400 osobom - zaprezentowały się ukraińskie artystki, zmuszone do ucieczki z własnego kraju przed wojną. Były to: Tatiana Zrada, która zagrała na bandurze - tradycyjnym ukraińskim instrumencie, z towarzyszeniem Katarzyny Matuszek - wokal i Niny Polczyk - flet oraz wybitne pianistki z Kijowa, mama i córka - Inna i Alona Taranenko i grający na saksofonie 9-letni syn Alony Ivan Denienko.

Czechosławy to wyraz szczególnego uznania dla lokalnych przedsiębiorców, których zaangażowanie i praca przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Czechowic-Dziedzic, regionu i - szerzej - całego kraju, a także angażujących się w życie społeczno-kulturalne miasta. Nagrodą dla zwycięzców obu kategorii jest dyplom potwierdzający otrzymanie tytułu oraz okolicznościowa statuetka - Czechosław.

Sens przyznawanej od 2010 roku nagrody najlepiej oddaje etymologia statuetki: Czechosław to osoba sławiąca Czechowice-Dziedzice. Elegancka i krocząca naprzód postać symbolizuje solidność działania oraz aktywną i etyczną postawę laureata nagrody. Strój Czechosława nawiązuje do przełomu XIX i XX w. - epoki, w której rozpoczął się nowy rozdział w dziejach rolniczej wcześniej ziemi, na której wyrosły Czechowice-Dziedzice. Od samego początku wyróżnieniami w obu kategoriach konkursowych: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi są Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji RIG. Od roku 2017 na gali w Czechosławów w Czechowicach-Dziedzicach wręczane są również - poza konkursem - Złote Laury Umiejętności i Kompetencji RIG.

UzasadnieniaZakład Przetwórstwa Mięsnego Ligota jest renomowanym przetwórcą mięsa wieprzowego i drobiowego. Dysponuje siecią sklepów firmowych oraz własną flotą transportową. Współpracuje ze stałymi dostawcami, rozwija i unowocześnia park maszynowy oraz podnosi kwalifikacje personelu. Jakość wytwarzanych produktów zapewnia lojalną grupę stałych klientów, ceniących sobie świeżość i smak mięsa, wędlin i innych wyrobów spożywczych. Firma działa w oparciu o model przedsiębiorstwa rodzinnego, zarządzanego zgodnie z warunkami rynku Unii Europejskiej. Legitymuje się wdrożonym programem kontroli jakości HACCP i elastycznie dostosowuje się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań uczestników rynku.

Firma DOMUS w 2020 r. świętowała 30-lecie działalności. Obecnie jest zarządzana przez drugie pokolenie właścicieli. Firma świetnie odnajduje się na rynku dystrybucji sprzętu elektronicznego, elektrotechnicznego oraz wodno-kanalizacyjnego. Tradycyjne formy sprzedaży we własnych sklepach stacjonarnych poszerzyła o profesjonalne kanały dystrybucji internetowej. Wśród licznego grona kooperantów ważne miejsce zajmują czechowiccy producenci sprzętu elektrotechnicznego, jak Kontakt-Simon czy Skoff, co znacząco wzmacnia lokalną gospodarkę.

Pan Wiesław Pochopień - czechowicki przedsiębiorca, właściciel i prezes zarządu Remkon-Bis Sp. z o.o. Aktywnie działa na rzecz integracji lokalnego środowiska gospodarczego. Stoi na czele najstarszej - czechowickiej delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Reprezentuje interesy czechowickich przedsiębiorców, zabiegając o poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.