Wiadomości

  • 6 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 5285

W czechowickiej kopalni Silesia trwają negocjacje płacowe

W czechowickiej kopalni Silesia prowadzone są negocjacje płacowe pomiędzy stroną społeczną a kierownictwem spółki PG Silesia - informuje portal nettg.pl.

pg silesia kopalnia
W czechowickiej kopalni Silesia trwają negocjacje płacowe · fot. mp / czecho.pl


- Rozpoczęliśmy rozmowy o wzroście przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników, zgodnie z ZUZP. Jest wola zarządu, aby podnieść wynagrodzenia, ale pamiętajmy, że PG Silesia jest kopalnią prywatną. My musimy wyprodukować węgiel w odpowiedniej ilości i sprzedać go po dobrej cenie, a dopiero potem zaczynać dyskusję o podwyżkach. I tak też zresztą czynimy - mówi w rozmowie z portalem Trybuny Górniczej Tomasz Szpyrka, przewodniczący Związku Zawodowego "Kadra" działającego w PG Silesia.

Warto dodać, że 31 marca PG Silesia zawarła kolejne dwie duże umowy na sprzedaż węgla, o czym w raporcie giełdowym poinformowała spółka Bumech S.A, właściciel czechowickiego zakładu. Szacunkowa wartość pierwszej z nich wynosi 52 mln zł netto, a dostarczenie węgla będzie odbywać się w terminie od 1 kwietnia do 31 grudnia. Z kolei drugi kontrakt opiewa na około 35,5 mln zł netto, a dostarczenie węgla będzie odbywać się od 10 kwietnia do 30 września.

mp / czecho.pl

źródło: nettg.pl, Bumech S.A.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj