czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 października 2007
  • wyświetleń: 1419

Kto zostanie nowym wojewodą?

Po wyborach parlamentarnych w regionie możemy spodziewać się zmian nawet na kilkuset stanowiskach zarówno w administracji, jak i w gospodarce.

Już teraz walizki mogą pakować zarówno wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski, jak i dwaj jego zastępcy - Artur Warzocha oraz Wiesław Maśka. Podadzą się oni do dymisji razem z obecnym rządem. Takie rozwiązanie w jakiś sposób wybawia z opresji wojewodę Pietrzykowskiego, który w nieoficjalnych rozmowach wiele razy podkreślał, że woli być naukowcem i odbyć kilka staży zagranicznych, niż potykać się z rzeczywistością regionalnej administracji. Nie jest tajemnicą, że obecny wojewoda ma propozycje pracy na kilku uczelniach zagranicznych.

Poważne zmiany nastąpią w gospodarce. Po wymianie przez rząd rad nadzorczych, ze stanowiskami mogą pożegnać się szefowie Kompanii Węglowej - Grzegorz Pawłaszek oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej - Jarosław Zagórowski. Obaj uchodzili bowiem dotychczas za osoby protegowane przez Prawo i Sprawiedliwość.

Nie wiadomo też, jakie będą dalsze losy szefa Południowego Koncernu Węglowego - Jana Kurpa, który obiecał "pisowskiej" Radzie Nadzorczej PKE, że lada dzień poda się do dymisji. Teraz, gdy wybory wygrała Platforma, na pewno poprosi o abolicję lidera tej partii Donalda Tuska.

Do obsady pozostaje także wiele innych regionalnych spółek pozostających w rękach polityków. Zmian można spodziewać się na przykład w Koksowni Przyjaźń, Polskim Koksie czy spółkach zależnych od Kompanii Węglowej.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.