• 12 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2541

Rotuz wygrywa w Kaniowie i zostaje liderem rozgrywek

Wyjazdowy mecz w Kaniowie miał być sporą niewiadomą. Obie ekipy miały przerwę w graniu ze względu na odwołanie poprzedniej kolejki. Kaniów na własnym obiekcie jest bardzo mocny, jednak z przebiegu gry wyłaniał się tylko jeden faworyt do zgarnięcia 3 punktów. Był to Rotuz, który dominował w każdym aspekcie gry.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów

Już od pierwszych minut gospodarze zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Kilka groźnych strzałów Zielinskiego i jego kompanów zostało efektownie wybronionych przez bramkarza Kaniowa. Jednak gdy celna wrzutka z rzutu rożnego natrafiła na głowę Zarychty w polu karnym, to piłka musiała już znaleźć drogę do bramki Przełomu.

Wynik niebawem podwyższył Wronka efektownym strzałem z dystansu. Mecz układał się wręcz wzorowo, jednak tuż po przerwie w wyniku lekkiego rozluźnienia, gracz Kaniowa zdobył bramkę kontaktową, dzięki czemu "podpiął do prądu" na kilka minut całą drużynę. Zryw gospodarzy nie trwał zbyt długo, ponieważ Bronowianie znów opanowali emocje, a w efekcie całą grę. Po kilkunastu minutach pięknym strzałem w samo okienko mecz "zabił" Dzida.

Tuż przed końcem meczu Rotuz zdobył jeszcze dwa gole. Najpierw świetnie z rzutu wolnego uderzył Feruga, a następnie pewnie wykorzystał rzut karny Bieńko ustanawiając wynik na 1:5.

- Za nami bardzo dobre spotkanie w którym Rotuz nie tylko dominował bezsprzecznie, ale jeszcze potrafił zamienić tą dominację na gole. A już w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 15:00 zapraszamy do Bronowa na stracie gigantów Bielskiej A-Klasy. Mecz derbowy z KS Międzyrzecze zapowiada się bardzo emocjonująco - informuje Rotuz.

LKS Przełom Kaniów vs UKS Rotuz Bronów 1:5 (0:2)
20' Zarychta
33' Wronka
49' Foks
66' Dzida
92' Feruga - rzut wolny
94' Bieńko - rzut karny

Przełom: Grabski, Szymański (46' Marek), Bęben (80' Jachner), Drewniak (75' Nazim), Foks, Faruga, Domka (46' Dunat), Woźniak (80' Kubies), Czulak, Socha, Markiel

Rotuz:Walas, Mencnarowski J., Bieńko, Zarychta, Dzida, Świerkot (75' Cyroń), Pisarek (85' Banet), Feruga, Skęczek (70' Mencnarowski K.), Wronka (64' Szczelina A.), Zieliński