czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 października 2007
  • wyświetleń: 2389

Iveco potrąciło 84-letnią kobietę

Jesień to pora roku, która przynosi pogorszenie warunków jazdy oraz wzrost zagrożenia na drogach. W ostatnich dniach w regionie doszło do licznych wypadków - wszystkie wydarzyły się z winy pieszych.

Nie zmienia to jednak faktu, że niektórzy kierowcy zapomnieli chyba, że na mokrej i śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania. Niebezpieczeństwo poślizgu zwiększają także zalegające na jezdni liście. Brak rozwagi ze strony pieszych tylko potęguje te zagrożenia. Dlatego też policjanci bielskiej drogówki w najbliższych dniach będą bacznie przyglądać się zachowaniu pieszych na naszych drogach. Wobec osób, które w sposób rażący zlekceważą zasady i przepisy ruchu drogowego, policjanci stosować będą represyjne formy karania. W takiej sytuacji nieodpowiedzialny pieszy nie będzie mógł liczyć na żadne pobłażanie ze strony stróżów prawa.

We wtorek nad ranem na ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach 41-letni kierowca samochodu marki Iveco potrącił 84-letnią mieszkankę tego miasta, która wtargnęła na przejście dla pieszych wprost pod jadący pojazd. Piesza doznała między innymi otwartego złamania nogi.

new / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.