Reklama

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2022
  • 20 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1941

Pielęgnacja drzewostanu przy ul. Legionów. Jest odpowiedź starosty

Wracamy do sprawy interpelacji radnej Ewy Kmiecik-Wronowicz dotyczącej pielęgnacji drzewostanu w gminie Czechowice-Dziedzice, a konkretnie - przy ulicy Legionów od skrzyżowania z ul. Węglową do mostu na Wiśle. Na pismo członkini Rady Powiatu odpowiedział starostwa, Andrzej Płonka.

Ulica Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 4.04.2022
Ulica Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 4.04.2022 · fot. mp / czecho.pl


O interpelacji radnej Ewy Kmiecik-Wronowicz dotyczącej pielęgnacji drzewostanu przy ulicy Legionów od skrzyżowania z ul. Węglową do mostu na Wiśle informowaliśmy w tym artykule. Rozrośnięte gałęzie zasłaniają latarnie, utrudniając poruszanie się i zmniejszając bezpieczeństwo użytkowników pieszych i samochodowych - zauważała członkini RP. Pielęgnacja drzewostanu miałaby polegać na przycięciu, wycięciu konarów i gałęzi. Do sprawy będziemy wracać.

Na pismo radnej Kmiecik-Wronowicz odpowiedział starosta bielski, Andrzej Płonka. - Potrzeby w zakresie pielęgnacji zieleni przydrożnej w ciągu dróg powiatowych na terenie powiatu bielskiego są ogromne, natomiast są to zabiegi kosztowne. Pielęgnacja drzewostanu na wskazanym przez Panią odcinku drogi została już ujęta w wykazie robót niezbędnych do wykonania, które realizowane są systematycznie w miarę posiadanych środków finansowych - napisał starosta Płonka.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.