Reklama

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2022
  • 23 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 9783

Jakie imprezy odbędą się w sołectwach? Pierwsza z nich 14 maja

1 kwietnia informowaliśmy Was, że w tym roku, po dwóch latach przerwy, do kalendarza imprez w naszym mieście, powracają Dni Czechowic-Dziedzic. W tym roku wydarzeń kulturalnych i imprez nie zabraknie także w sołectwach naszej gminy.

Ligota Folk 2017 - 08.07.2017
Ligota Folk 2017 - 08.07.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


- Wspólnie z sołtysami pracujemy nad przygotowaniem wydarzeń w naszych sołectwach. W tym roku nastąpią pewne zmiany w tradycyjnych wydarzeniach - mówi Grzegorz Wąsik, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak poinformował portal czecho.pl, pierwsza impreza zaplanowana jest na 14 maja - dwa miesiące wcześniej, niż to dotychczas bywało, odbędzie się Ligota Folk. - O szczegółach imprezy będziemy informowali niedługo. Będzie to piknik organizowany wspólnie z Sołtysem Ligoty, OSP Ligota oraz LKS Ligota-Centrum. Wydarzenie odbędzie się na placu przy remizie OSP - dodaje Wąsik.

W tradycyjnej formie i terminie świętowane będą dożynki bronowskie - Bronowisko odbędzie się 14 sierpnia. W planie uroczystości znajdzie się msza dożynkowa, uroczysty obiad oraz zabawa integracyjna.

- Na zmianę zdecydowało się sołectwo Zabrzeg. Tradycyjną Majówkę Zabrzeską, która zwyczajowo była organizowana 1 maja, w tym roku zastąpi piknik rodzinny, zaplanowany na 10 września. O szczegółach będziemy informować w późniejszym czasie - mówi naczelnik Wydziału Promocji.

- Na sołectwach będą się też odbywać mniejsze wydarzenia. O wszystkich otwartych wydarzeniach miejskich i wiejskich będziemy się starali informować za pośrednictwem "Kalendarium" - nowo uruchamianego narzędzia w zakładce "Aktualności" na internetowej stronie miasta. Mamy nadzieję, że z czasem będzie się ono zapełniało nowymi, ciekawymi propozycjami dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty i Zabrzega - podsumowuje Grzegorz Wąsik.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.