Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2022
  • 26 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 6806

Czechowickie firmy wśród "Diamentów Forbesa 2022"

Już po raz czternasty we współpracy z redakcją "Forbes" Dun & Bradstreet Poland opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Wszystkie przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście, mogą szczycić się tytułem "Diamentów Forbesa 2022". Wśród nich znalazły się także firmy z gminy Czechowice-Dziedzice.

PocztowkaZCzechowic,Czechowice,CzechowiceDziedzice,PocztowkaZCzechowic,ZdjęciaZDrona,Podbeskidzie,
Czechowickie firmy wśród "Diamentów Forbesa 2022" · fot. Mariusz


W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Pod uwagę brano firmy, które do KRS złożyły sprawozdanie finansowe lub bezpośrednio przesłały je do Dun & Bradstreet Poland. Eliminowane są przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Diamentami Forbesa zostały te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, ocenianym według ratingu Dun & Bradstreet Poland.

Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, średnie z przychodem od 50 do 250 mln zł, duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.

Na diamentowej mapie Śląska znajduje się wiele firm zajmujących się produkcją czy naprawą maszyn górniczych, znaczną grupę stanowią przedsiębiorstwa produkujące wyroby hutniczo-metalowe. Region z 708 diamentowymi firmami zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby laureatów w kraju. Na Śląsku jest zarejestrowanych 10,6 proc. krajowych firm, w 2020 roku przybyło blisko 31 tys. nowych. Najwięcej - 103 - diamentowych firm ma siedzibę w Katowicach.

Wśród "Diamentów Forbesa 2022" znalazły się także firmy z Czechowic-Dziedzic. W kategorii firm z przychodami powyżej 250 milionów złotych znalazła się EP RESOURCES PL SA. W zestawieniu firm o przychodach od 50 do 250 milionów złotych są KD MEDICAL POLSKA, B.H. PODBESKIDZIE ŚRODKI OCHRONY PRACY, LONTEX, CYROŃ oraz Kontakt-Simon.

Czechowickie firmy znalazły się także w zestawieniu firm z przychodami od 5 do 50 milionów złotych. Są to: KULIG SP. Z O.O., ZEC ENERGOSERVICE SP. Z O.O., NEW ZINC SP. Z O.O., PH FAZI SP. Z O.O., ENERGY METAL CRAFT SP. Z O.O., DOMUS SP.J., NORTHTEC SP. Z.O.O. W tej kategorii znalazły się także ZPM LIGOTA SP. Z O.O.

Pełny ranking województwa śląskiego można znaleźć tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: Forbes

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.