Wiadomości

  • 4 maja 2022
  • wyświetleń: 3547

Będzie zmiana rozkładu jazdy linii nr 50 w ramach optymalizacji?

30 kwietnia wejdzie w życie kolejna optymalizacja sieci komunikacyjnej w Bielsku-Białej - tym razem dla linii autobusowych nr 3, 23 i 25, obsługiwanych przez MZK Bielsko-Biała. Czy w najbliższej przyszłości planowana jest także optymalizacja, czyli zmiana rozkładu jazdy dla linii nr 50 kursującej w relacji Czechowice-Dziedzice Silesia - Osiedle Karpackie?

50, pięćdziesiątka, autobus, mzk, mercedes
Będzie zmiana rozkładu jazdy linii nr 50 w ramach optymalizacji? · fot. Adrian Migdał


Od kilku miesięcy Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej prowadzi optymalizację sieci komunikacyjnej, w ramach której m.in. zmieniane są rozkłady jazdy linii autobusowych obsługiwanych przez MZK Bielsko-Biała - w ostatnim czasie były to linie nr 6, D, a także 15 i 22, a 30 kwietnia zmienią się rozkłady jazdy linii nr 3, 23 i 25.

Na terenie Czechowic-Dziedzic MZK Bielsko-Biała obsługuje linię nr 50 w relacji od Osiedla Karpackiego do kopalni Silesia. Czy w najbliższej przyszłości zmieni się rozkład jazdy tej linii? Zapytaliśmy o to w bielskim Wydziale Komunikacji. - Linia nr 50 relacji Bielsko-Biała Osiedle Karpackie - Czechowice-Dziedzice Silesia jest objęta porozumieniem międzygminnym regulującym zasady prowadzenia publicznego transportu zbiorowego pomiędzy Miastem Bielsko-Biała a Gminą Czechowice-Dziedzice, w związku z czym wprowadzanie zmian w rozkładzie jazdy linii wymaga obustronnych uzgodnień - wyjaśnia wydział.

- Rozkład jazdy linii nr 50 został skonstruowany tak, aby zapewnić dojazd do placówek szkolnych jak również zakładów pracy zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu linii. Prowadzone działania optymalizacyjne na sieci komunikacyjnej w Bielsku-Białej są ukierunkowane na dopasowywaniu rozkładów jazdy linii kursujących zbliżoną trasą celem dopasowania rozkładów jazdy do linii nr 50. Wobec powyższego na chwilę obecną nie planuje się wprowadzania zmian w rozkładzie jazdy linii nr 50 - dodaje Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.