Wiadomości

  • 25 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 956

Cyrkonie w biżuterii - co warto o nich wiedzieć?

Materiał partnera:

W świecie biżuterii na jej miłośników czeka sporo możliwości. Nie dotyczy to tylko wyboru kruszcu spośród dostępnych opcji, ale i kamieni, które mają je ozdobić. Bardzo popularnym i atrakcyjnym cenowo kamieniem są cyrkonie. Na co zwrócić uwagę wybierając wyrób jubilerski właśnie z taką ozdobą? Dowiedz się jaka wiedza na ich temat może być przydatna przy zakupie.

Whitpress


Pierścionki z cyrkonią - ciekawa alternatywa dla brylantówWyroby jubilerskie z założenia oznaczają spory wydatek, jednak cyrkonie stanowią bardzo ciekawy zamiennik dla brylantów. Na pierwszy rzut oka poddana profesjonalnej obróbce wysokiej jakości cyrkonia nie różni się od drogiego oryginału, choć znawcy kamieni szlachetnych znajdą sposób na weryfikację czy w ich dłonie trafiły pierścionki z cyrkonią. Stanowią one godną uwagi alternatywę dla brylantów i z powodzeniem są wykorzystywane w biżuterii zaręczynowej, a także innych wyrobach jubilerskich jak naszyjniki, nausznice czy kolczyki. Decydując się na ten zamiennik brylantów i idące w parze z tym oszczędności można pozwolić na model z większą ilością kamieni czy bardziej eleganckim mocowaniem.

Pierścionki - estetyka kamieni szlachetnychPierścionek z cyrkonią idealnie sprawdzi się jako wspomniana już biżuteria zaręczynowa, jednak wcale nie musi kojarzyć się tylko z klasyką i brylantami. Cyrkonie można barwić i dzięki temu mogą stanowić imitację rubinu, szafiru czy szmaragdu. Jakość finalna zależy od źródła ich pochodzenia i wykonawcy. Na rynku dostępne są bardzo dobre imitacje w różnych kolorach - trudne do rozróżnienia niewprawnym okiem, jak i inne niskiej jakości zamienniki. Szukając eleganckiej i wysokiej jakości ozdoby z wykorzystaniem cyrkonii, warto zwrócić się do profesjonalnego wytwórcy artykułów jubilerskich. Wybranie modelu z cyrkoniami, może sprawić, że wybranka poczuje się wyjątkowo, a niewielka ozdoba jej dłoni będzie przyciągać wzrok wyjątkową estetyką. Choć [url=na pierścionki z kamieniami szlachetnymi oznaczają pewną inwestycję, wybierając kosztowny i wysokiej jakości kruszec jak złoto, białe złoto czy srebro, warto uzupełnić je o odpowiedni kamień, nawet jeśli ma to być elegancka cyrkonia.

Pierścionki ze sprawdzonego źródła - dlaczego warto?W poszukiwaniach pierścionków, naszyjników, kolczyków czy innych wyrobów jubilerskich warto zdać się na profesjonalistów takich jak Jubiler Katowice. Dzięki temu zyskujemy gwarancję solidnego wykonania i wysokiej jakości komponentów, niezależnie od wybranego kruszcu czy dodatku w postaci kamienia szlachetnego. Nawet nie decydując się kamienie szlachetne takie jak brylant, szafir czy rubin, które bez wątpienia mają swoją wartość, warto wybrać wysokiej jakości alternatywę. Bez wątpienia są nią cyrkonie, które odpowiednio wkomponowane w biżuterię stworzą piękną kompozycję. Co najważniejsze mogą one prezentować się tak dobrze, że nie sposób będzie dostrzec, że na palcu znajduje się pierścionek ze złota czy białego złota z cyrkonią, a nie brylantem.